سامسونگ به علت نقض پتنت فناوری تولید چیپست به دادگاه می رود

سامسونگ به علت نقض پتنت فناوری تولید چیپست به دادگاه می رود

سامسونگ به علت نقض پتنت فناوری تولید چیپست به دادگاه می رود

شرکت های بزرگی همچون سامسونگ، اپل، گوگل و مایکروسافت اغلب یکدیگر را به نقض پتنت های مختلف متهم می سازند، و معمولاً در نهایت یکی از طرفین قبول می کند که مبلغ خاصی را به طرف مقابل بپردازد.

این بار، سامسونگ در جایگاه اتهام نشسته و به علت نقض پتنت مربوط به فناوری FinFET با دادخواستی مواجه شده. این تکنولوژی همان چیزیست که کمپانی کره ای طی چند ماه گذشته بدان افتخار می کرده و از آن برای تولید چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ بهره خواهد جست.

به گزارش رسانه های کره جنوبی، مؤسسه علم و فناوری پیشرفته کره (KAIST) که در آمریکا مستقر است، از سامسونگ به علت نقض پتنت در زمینه FinFET شکایت نموده. ظاهراً KAIST توسعه دهنده اصلی فناوری ۱۰ نانومتری FinFET است، اما غول تکنولوژی کره جنوبی آن را به سرقت برده و در ساخت چیپ های مجتمع رده بالا استفاده از آن می نماید.

kaist-1

سرقت مورد بحث زمانی رخ داده که سامسونگ از فرد توسعه دهنده FinFET به نام «لی جان-هو» که از اساتید دانشگاه ملی سئول و یکی از شرکای KAIST است، درخواست کرده تا به مهندسین این کمپانی نحوه اجرای فرایند را نشان دهد:

سامسونگ با کپی برداری از ابداعات «لی» و بدون صرف هزینه، توانسته زمان و مخارج توسعه فناوری را تا حد زیادی کاهش دهد، و این شرکت بدون دریافت مجوز یا صرف مبلغی، هنوز هم از آن بهره می گیرد.

گفتنیست اینتل به سهم خود KAIST را خالق اصلی تکنولوژی FinFET می داند و مجوزهای لازم برای استفاده از آن را دریافت داشته، اما سامسونگ هنوز چنین رویکردی را در پیش نگرفته، ضمن اینکه KAIST دیگر کمپانی ها از جمله کوالکام و TSMC را نیز برای نقض این فناوری متهم ساخته.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل