ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

محققین مایکروسافت از آینده تکنولوژی در سال های آتی می گویند

با نزدیک شدن به پایان سال 2017، مایکروسافت از 17 بانوی فعال در تیم های تحقیقاتی اش در مورد انتظاراتشان از پیشرفت های فناوری در سال آتی میلادی و همچنین یک دهه بعد، یعنی سال ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۱۶ آذر ۱۳۹۵ | ۲۳:۰۰

با نزدیک شدن به پایان سال 2017، مایکروسافت از 17 بانوی فعال در تیم های تحقیقاتی اش در مورد انتظاراتشان از پیشرفت های فناوری در سال آتی میلادی و همچنین یک دهه بعد، یعنی سال 2027 نظرسنجی کرده است.

پیش بینی ها مواردی همچون پردازش زبان طبیعی، یادگیری ماشینی، نرم افزارهای کشاورزی، و واقعیت مجازی را در بر می گیرند، که در ادامه به جالب ترین آنها می پردازیم.

immersive-virtual-reality

«مار گنزالز فرانکو» محقق آزمایشگاه ردموند مایکروسافت در حوزه واقعیت مجازی معتقد است ردیابی حرکات بدن در سال آینده پیشرفت بسزایی خواهد داشت، و طی دهه آتی به «تجربیات غنی و چند-حسی خواهیم رسید که قادرند توهماتی را در ذهن ایجاد کرده و واقعیت ادراکی انسان را تغییر دهند.»

او همچنین می گوید دیوایس های هپتیک، می توانند لمس را به گونه ای شبیه سازی کنند که تجربه حسی کاربر به سطح قابل توجهی ارتقاء یابد.

«سوزان دامایس» محقق و مدیر آزمایشگاه ردموند نیز معتقد است یادگیری عمیق در سال آینده به پیشرفت چشمگیر فرایند جستجوی وب می انجامد. ضمن اینکه تا سال 2027 دیگر خبری از کادرهای جستجوی متنی نخواهد بود. در واقع فرایند فوق همواره در همه جا حاضر بوده و حالتی پنهان دارد.

search-box

او می گوید در حال حاضر نیز جستجوی صوتی را به کار می گیریم، و نهایتاً روند جستجو صرفاً از طریق صوت، تصویر یا ویدیو انجام خواهد گرفت. همچنین نتایج بر اساس موقعیت مکانی، محتوای در حال اجرا، افراد مرتبط و فعالیت های اجرا شده تاکنون به نمایش خواهند درآمد، بدون اینکه ما به صورت مستقیم آنها را در فرایند فوق مطرح سازیم.

«آستا رُزوِی» طراح تحقیقاتی ارشد مایکروسافت در مورد گرمایش جهان می گوید تا سال 2027 کشاورزان از هوش مصنوعی برای حفظ بازده مطلوب محصولاتشان بهره می گیرند، اگرچه تغییرات اقلیمی، خشکسالی و فجایع زیست محیطی اجتناب ناپذیر هستند.

ai-agriculture

او می گوید راهکارهای کشاورزی کم مصرف مانند کشاورزی چندطبقه و آکواپونیک می توانند تأمین منابع غذایی جهانیان را در سطح بالایی جفظ کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • CATer
    CATer | ۱۷ آذر ۱۳۹۵

    اول مطلب نوشته از 17 نفر... سرجمع پنج نفر هم نشدن که???

مطالب پیشنهادی