مایکروسافت و اینتل از پروژه مشترک Evo پرده برداشتند

مایکروسافت و اینتل از پروژه مشترک Evo پرده برداشتند

مایکروسافت و اینتل از پروژه مشترک Evo پرده برداشتند

در کنفرانس امروز WinHEC، مایکروسافت با همکاری کمپانی اینتل از پروژه Evo پرده برداشت. هدف از این همکاری، پیشرفت هوش مصنوعی و تعریف کردن مرزهای جدیدی برای آن است.

تحت این همکاری جدید، کمپانی ها متعهد شده اند تا ویژگی های امنیتی پیشرفته ای را به کورتانا، هوش مصنوعی، واقعیت ترکیبی و بازی های ویدیویی افزوده یا آن را ارتقا دهند.

با پروژه Evo، مایکروسافت قصد دارد برقراری ارتباط با هوش مصنوعی را بسیار ساده تر سازد؛ به این مفهوم که کاربر بتواند از هر نقطه اتاق یا خانه اش با کورتانا یا دیگر اشکال هوش مصنوعی صحبت کرده و ارتباط برقرار کند.

همچنین، ردموندی ها قصد دارند دستگاه های شان را در برابر خطر هک و بدافزارها به وسیله بهبود قابلیت های امنیتی سیستم های بیومتریک نظیر ویندوز Hello محافظت کنند. چنین پیشرفت هایی به واسطه ادغام گراف امنیت هوشمند مایکروسافت و داده های تجزیه و تحیلی شده اینتل به دست خواهد آمد.

1481168629_windows10-intel-project-evo-1024x576_story-w600

برند اکس باکس برای مایکروسافت ارزش بسیاری دارد و تجربه بازی کردن نیز باید به بهترین شکل ممکن روی کنسول و ویندوز ۱۰ فراهم شود. به همین منظور، مایکروسافت قصد دارد با HDR، ویدیوهای ۴K، صدای سه بعدی فضایی، استریم بازی ها، اضافه کردن قابلیت بلوتوث به کنترلرهای اکس باکس و افزایش گستره رنگ، بازی ها را بیش از پیش جذاب کند.

قصد ردموندی ها بر آن است که در سال ۲۰۱۷، واقعیت ترکیبی را با هدست ها و کامپیوترهای ارزان قیمت به مردم سراسر جهان ارائه دهند. برای محقق ساختن این هدف، باید محتوای کافی برای آن تولید شود و به همین منظور، مایکروسافت با تولیدکنندگان اپلیکیشن های UWP همکاری کرده تا بیش از ۲۰ هزار اپ روی ویندوز استور مایکروسافت قرار گیرد. افزودن قابلیت جستجوی اینترنت در حالت واقعیت مجازی از طریق مایکروسافت اج و همچنین امکان تماشای ویدیوهای ۳۶۰ درجه از دیگر تلاش های مایکروسافت در این زمینه هستند.

مایکروسافت می گوید که هولولنز را در چین ثبت رسمی کرده تا استفاده از آن را در نیمه ابتدایی سال ۲۰۱۷ برای توسعه دهندگان و خریداران چینی امکان پذیر سازد. همچنین، اولین هدست های واقعیت ترکیبی سال آینده توسط ایسر، ایسوس، دِل، اچ پی و لنوو ارائه خواهند شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل