ایده جدید سامسونگ برای تولید یک پهپاد دایره ای

ایده جدید سامسونگ برای تولید یک پهپاد دایره ای

ایده جدید سامسونگ برای تولید یک پهپاد دایره ای

شرکت سامسونگ علاقه فراوانی دارد که در همه بازارها حضور داشته باشد، اما این شرکت هنوز در حوزه پهپادها محصولی را روانه بازار نساخته. با این حال پتنت جدید کره ای ها نشان می دهد که این وضع به زودی تغییر خواهد کرد، آن هم با تولید یک پهپاد دایره ای.

چندین لابراتوار تحقیق و توسعه برای کار روی گجت ها و محصولات جدید در درون کمپانی کره ای ایجاد شده است که یکی از آنها در حال کار بر روی تولید پهپادها هستند. به نظر می رسد پتنت تازه منتشر شده در کشور کره جنوبی را باید اولین خروجی کار تیم مذکور دانست.

samsung_circle_drone_1-400x763

در این پتنت هیچ گونه اطلاعات فنی در خصوص نحوه پرواز یا کنترل این پرنده مکانیکی جالب ارائه نشده و شرکت سامسونگ نیز تا کنون توضیحی درباره آن ارائه نداده است.

این پهپاد بی شباهت به یک پشقاب پرنده نیست و این طور به نظر می رسد که تنها از یک جفت ملخ برای بلند شدن از روی زمین  و پرواز بهره می برد. نیم دایره بیرون زده از مرکز آن نیز احتمالاً محل قرارگیری دوربین با میدان دید کامل ۱۸۰ درجه باشد.

samsung_circle_drone_2-400x645

در دیگر تصاویر دو جفت زائده در زیر این پهپاد قابل روئیت است که به نظر می رسد پایه های فرود باشند. ضمن این که شاید بتوان ابزارهای دیگری چون دوربین «Gear 360» را نیز به آنها متصل نمود.

samsung_circle_drone_3-400x748

طراحی جالب ملخ درون بدنه اصلی باعث شده تا پهپاد ابداعی سامسونگ کاملاً بی خطر باشد و در برخورد با موانع نیز دچار آسیب نشود. ضمن این که دوربین تعبیه شده روی حلقه بیرونی بدنه باعث می شود که هدایت آن از روی زمین بسیار آسان تر شود. به احتمال قریب به یقین هدست  Gear VR در مسیر به کار خواهد آمد.

samsung_circle_drone_4-400x617

به مانند هر پتنت دیگری، هیچ تضمینی برای حتمی بودن تولید این پهپاد وجود ندارد، بلکه ما تنها با یک ایده مواجهیم که مهندسین شرکت در حال کار روی آن هستند. بنابراین می بایست به انتظار نشست و دید آیا پهپاد دایره ای سامسونگ روزی به بازار عرضه خواهد شد یا نه.

samsung_circle_drone_5-400x440

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل