تأمین پنل های OLED برای تمامی مدل های آیفون سال آینده ممکن نیست

تأمین پنل های OLED برای تمامی مدل های آیفون سال آینده ممکن نیست

تأمین پنل های OLED برای تمامی مدل های آیفون سال آینده ممکن نیست

همان طور که می دانید از سال آینده، حداقل در یکی از مدل های آیفون، نمایشگرهای LCD با نمونه های OLED جایگزین خواهند شد. طبق اظهارات مینگ چی کو از مؤسسه KGI Securities سه مدل آیفون در سال ۲۰۱۷ معرفی می شود که یکی از آنها از طراحی متفاوت و پنل OLED بهره مند می گردد.

از آنجا که نمایشگرهای OLED اشباع رنگ بیشتر، تصاویر شفاف تر و کنتراست بهتری را ارائه می کنند، پس چرا در تمامی مدل های آیفون سال آینده از آنها استفاده نمی شود؟ پاسخ به این سؤال به ناتوانی در تأمین آنها بر می گردد.

حتماً مطلعید که در حال حاضر فقط یک تولیدکننده معتبر برای نمایشگرهای کوچک OLED وجود دارد، و آن هم کسی نیست جز غول تکنولوژی کره جنوبی، یعنی سامسونگ. این کمپانی به احتمال زیاد تمامی پنل های OLED مورد نیاز اپل برای سال آینده را تأمین خواهد کرد.

اگرچه دیگر شرکت ها همچون ال جی دیسپلی، ژاپن دیسپلی و شارپ (که تحت مالکیت فاکسکان قرار دارد) نیز عزم خود را برای حضور در این بازار جزم کرده و سرمایه گذاری خوبی را به این حوزه اختصاص داده اند تا بخشی از سفارشات اپل را در اختیار بگیرند، اما تولیدات آنها به سال ۲۰۱۷ نمی رسد و هدف گذاری آنها بیشتر با سال ۲۰۱۸ منطبق است.

با این حال سامسونگ چندان نگران نیست، زیرا سرمایه گذاری عظیم و حضور ناگهانی شرکت های متعدد در حوزه پنل های OLED باعث سرازیر شدن سیل آسای چنین نمایشگرهایی به بازار شده و قیمت آنها را تا حد زیادی کاهش خواهد داد، در نتیجه حاشیه سود تولیدکنندگان تازه وارد نیز تا حد زیادی کاهش یافته و اکثراً به خاطر زیان های مالی، به تولید LCD باز خواهند گشت.

به هر صورت تحت شرایط موجود، سال آینده فقط برترین مدل آیفون به پنل های OLED ساخت سامسونگ مجهز می گردد و استفاده از این نوع نمایشگر در تمامی مدل ها، شاید از سال ۲۰۱۸ یا حتی پس از آن آغاز گردد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل