دیگران شخصیت شما را بر چه اساسی ارزیابی می کنند؟

مغز انسان با ارزیابی کردن آمیخته شده و به همین خاطر است که به محض دیدن افراد شروع به تحلیل رفتار و ظاهر آنها می کنیم.

اکثر مردم فکر می کنند که با صحبت ها، نظرها و رفتارهایی که عمدا از خود بروز می دهند، ارزیابی می شوند؛ در حالیکه تحقیقات علمی برعکس این مطلب را نشان می دهند. بر این اساس، انسان ها یکدیگر را از کارها و رفتارهای عادی مانند دست دادن و زبان بدن، می شناسند.

طبق تحقیقی که چندی قبل در دانشگاه کانزاس صورت گرفت، شرکت کنندگان صفاتی از قبیل برون گرایی/درون گرایی، ثبات عاطفی، نرمی، پذیرش و وجدان دیگران را به راحتی از روی کفشی حدس زدند که به پا داشتند.

رفتار ناخودآگاه، که سازنده ی هویت انسان است، زبان گویایی است که گاه با کلمات خوبی ادا نمی شود؛ پس باید با دقت به این رفتارها توجه کرد چرا که می توانند بر کار فرد تاثیر زیادی بگذارند.

برای آشنایی بیش تر، برخی از راه های پی بردن به صفات انسان ها در زیر آورده شده است:

  1. نحوه ی رفتار با پیش خدمت یا متصدی پذیرش

پیش خدمت

این روزها نحوه ی برخورد فرد با کارمندان بخش خدمات، تاکتیک رایج مصاحبه های شغلی شده است. مصاحبه گرها با دیدن نحوه ی برخورد شما با کارکنان خدمات در زمان ورود و خروج تان از ساختمان، کلیت رفتار شما با دیگران را در می یابند.

اکثر مردم تنها با افراد مهم مانند مدیران یا مصاحبه گرها رفتار مودبانه ای نشان می دهند و با دیگر کارمندان برخورد شایسته ای ندارند. سالن غذاخوری شرکت نیز بخش دیگری است که می تواند نوع رفتار فرد با دیگران را به بوته ی محک بگذارد.

  1. تعداد دفعات چک کردن موبایل

موبایل چک کردن

هیچ چیز بدتر از این نیست که حین مکالمه، موبایل تان را درآورده و چک کنید. این کار، بی احترامی، بی توجهی و بی ارادگی شما را نشان می دهد، مگر اینکه خیلی ضروری باشد. طبق تحقیق دانشگاه الون (واقع در کارولینای شمالی آمریکا) چک کردن موبایل حین مکالمه، باعث کم شدن کمیت و کیفیت ارتباطات رو در رو می شود.

  1. عادت های عصبی مکرر

عادت عصبی

لمس کردن ناخن ها، صورت و بازی با پوست نشان دهنده ی عصبی بودن شماست. تحقیق انجام شده توسط دانشگاه میشیگان حاکی از آن است که عادت های عصبی نشان دهنده ی شخصیت کمال گراست و این نوع انسان ها زمانی که حوصله شان سر رفته و یا درمانده اند این عادات عصبی را از خود بروز می دهند.

  1. تعادل میان مدت زمان سوال کردن و جواب دادن

فکر کردن

آن هایی که تعادل خوبی میان سوال پرسیدن و جواب دادن، برقرار می کنند؛ سخنوران خوبی هستند.

آیا تا به حال با کسانی صحبت کرده اید که تمام مدت از خودشان حرف زده اند؟ این اشخاص، پر سر و صدا و خود شیفته هستند (گیرنده). کسانی که مدام سوال می پرسند و در مورد خودشان جواب های کوتاهی می دهند، معمولا آرام و فروتن هستند (دهنده).  کسانی که تعادل خوبی میان دادن و گرفتن برقرار می کنند سخنوران قابل و شایسته ای هستند.

  1. نحوه ی دست دادن

دست دادن

کسانی که به خوبی دست نمی فشارند، اعتماد به نفس و انرژی کمی دارند. بر اساس تحقیق انجام شده توسط دانشگاه آلاباما، با اینکه ارزیابی کفایت و شایستگی افراد، تنها از روی دست دادن شان، خالی از اشکال نیست اما می توان به برخی از صفات ایشان دست یافت. کسانی که به خوبی دست می دهند اجتماعی، آرام و برون گرا هستند.

  1. بی توجهی به قرارها 

تاخیر

دیر رسیدن بر سر قرار، بی احترامی، بی اهمیتی، تنبلی و بی میلی شما را نشان می دهد. برعکس، طبق تحقیقی که توسط دانشگاه ایالت سندیگو (نوشته ی Jeff Conte پروفوسور مقطع پی اچ دی روان شناسی) صورت گرفت، افراد معمولا به خاطر توانایی شان در انجام همزمان چندکار یا آرامش بیش از حدشان است که دچار تاخیر می شوند و در نهایت این گروه از افراد در تیپ شخصیتی B جای گرفتند. این تحقیق می گوید افراد نوع B زمان را نسبت به بقیه ی مردم، به آرامی پیش می برند. با در نظر داشتن آنچه گفته شد، در یک جمله می توان گفت که بهتر است قبل از برداشت اشتباه از فرد، علت تاخیرش را بپرسید.

  1. دستخط

نوشتن

خیلی ها به اشتباه، دستخط اشخاص را به شخصیت شان ربط می دهند. برای مثال، فشار دادن خودکار بر روی کاغذ را نشان دهنده ی عصبانی و مضطرب بودن فرد، کج نوشتن را نشان دهنده ی برون گرایی یا درون گرایی، و تمیزی یا کثیفی دستخط را نشان دهنده ی منظم بودن یا نبودن فرد می دانند. تحقیقات نتیجه ای در این باره نداده اند؛ از این رو اگر باید نامه ای بفرستید بهتر است که آن را تایپ کنید.

  1. ارتباط چشمی

ارتباط چشمی

نکته ی مهم در ارتباط چشمی، برقراری تعادل در آن است. با توجه به اهمیت این موضوع، اگر مدام به فرد مقابل نگاه کنید؛ احتمالا برداشت او، سلطه جو و وحشتناک بودن شماست. برعکس این کار نیز نشان دهنده ی خجالتی و یا بی علاقگی به موضوع است. تحقیقات نشان داده که بهترین ارتباط چشمی آن است که در حد 60 % باشد. این میزان علاقمندی، دوستانه بودن و قابل اعتماد بودن فرد را ثابت می کند.

منبع:
msn
برچسب ها

مطالب مرتبط

ارتباطات؛ مهمترین رکن موفقیت در کسب و کار

بسیاری از کسب و کار‌ها فکر می‌کنند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، در حالی که نمی‌دانند تنها یک مشکل وجود دارد که مانع پیشرفت کارها می‌شود: ارتباطات. نکته اینجاست که رفع این مشکل، آنقدرها هم سخت نیست. اما بگذارید این مشکل را اول بشناسیم تا بتوانیم راه‌حلی برای حل آن ارائه دهیم.... ادامه مطلب

آیا افراد باهوش حتما پولدار می‌شوند؟

در حالی است که از نظر بسیاری هوش بالا در رقم زدن آینده ای درخشان بیشترین تاثیر را دارد، مطالعات نشان داده تاثیر شخصیت روی موفقیت افراد بیش از سطح بهره هوشی یا IQ است.هرچند بسیاری تصور می کنند فرزندشان به خاطر بهره هوشی بالا حتما آینده ای درخشان خواهد داشت اما بر اساس مطالعات «جیمز ژوزف هکمن»،... ادامه مطلب

راهکار ساده برای بهبود فرهنگ شرکت: احساس ارزشمند بودن را در کارمندان تقویت کنید

متعهد کردن کارمندان، یکی از عوامل مهم در موفقیت شرکت هاست. کارمندان متعهد، بیشتر کار کرده و حلال مشکلات هستند و احتمال وفادار ماندن طولانی مدت آنها بالا می رود. اما چطور می توان کارمندان را به شرکت متعهد کرد؟تحقیق جدیدی که در ژورنال Journal of Positive Psychology منتشر شده، نشان می دهد «حس ارزشمند... ادامه مطلب

رؤیاهای بر باد رفته؛ ۱۳ استارتاپ که رنگ ۲۰۲۰ را ندیدند

اغلب اوقات در رسانه ها از استارتاپ هایی سخن به میان می آید که توسط چند جوان کاربلد و مشتاق راه اندازی شده و پله های ترقی را یکی پس از دیگری پیموده اند اما به ندرت سراغ آنهایی می روند که در مسیر راه اندازی کسب و کارهای نوپا شکست خورده اند. هرچند اشتیاق... ادامه مطلب

سه گام ضروری برای نه گفتن در محیط کار که باید یاد بگیرید

اگر تاکنون در شرایطی قرار گرفته‌اید که بر خلاف میل باطنی خود به کسی جواب مثبت داده باشید، احتمالا با خود فکر می‌کنید که چطور یاد بگیرم که «نه» بگویم بی آنکه آدم رک و بی‌ادبی جلوه کنیم. در این مقاله سعی شده در ۳ حرکت به شما آموزش نه گفتن داده شود.بعضا برای هر... ادامه مطلب

چرا نباید زندگی را در کار خلاصه کرد؟

حدود یک سوم زندگی ما به کار کردن اختصاص دارد و مدت زمان زیادی هم برای ورود به دنیای کار آماده می شویم. به لحاظ تاریخی، کسی کار را برای معنا بخشیدن و هدفمند کردن زندگی در نظر نمی گرفت. انسان ها صرفاً کار می کردند تا گرسنه نمانند. معنا و هدف در زندگی از... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟