کاربران از توقف کارکرد موبایل های پیکسل به شکل مقطعی خبر می دهند

کاربران از توقف کارکرد موبایل های پیکسل به شکل مقطعی خبر می دهند

گوگل سعی داشت با عرضه دو محصول جدید خود یعنی Pixel و برادر بزرگترش قلب بازار تلفن های هوشمند را به دست گیرد. اما یکی از مهمترین شاخصه های تلفن های هوشمند بالا رده، کیفیت و عملکرد قابل اتکا به نرم افزار آن ها است که گویا گوگل در ارائه تجربه نرم افزاری با کیفیت برای پیکسل ها کمی سهل انگاری کرده است.

متاسفانه، اخبار منتشر شده از قفل شدن یا اصطلاحا فریز شدن صفحه در هنگام کار با پیکسل ها خبر می دهند. به گفته بسیاری از کاربران، مشکلی در سیستم نرم افزاری این تلفن ها وجود دارد که به واسطه آن برای دقایقی رابط کاربری به طور کلی از کار افتاده و برخی از المان های موجود در صفحه حذف می شوند.

گوگل نیز با مشاهده این مشکل، تلاش برای رفع آن را آغاز کرده و به دنبال راه حلی برای بازگرداندن ثبات به سیستم عامل پیکسل ها است. پاسخ های اولیه گوگل منبع این مشکل را به اپلیکیشن شخص ثالث Life360's family locator نسبت می دادند و همین عامل باعث شد، عده ای با پاک کردن یا متوقف ساختن این برنامه به رفع مشکل تلفن همراه خود بپردازند.

googlepixel-9

با این حال، گویا مشکل اصلی با پاک کردن این اپلیکیشن شخص ثالث رفع نمی شود. پس از پاسخ های گوگل و نشان دادن Life360's family locator به عنوان منبع اصلی مشکل، کاربرانی که حتی این اپلیکیشن را نصب هم نکرده بودند، خبر از فریز شدن و از کار افتادن پیکسل های خود دادند.

پس مشخصا با توجه به شکایات مردم می توان دریافت کرد که پیکسل ها از مشکلی اساسی در سیستم نرم افزاری خود رنج می برند و گوگل هنوز متوجه آن نشده است. هر دو دسته از دارندگان پیکسل ها، مشکلی شبیه به یکدیگر را تجربه کرده اند و هنوز گوگل برای رفع ایرادات نرم افزاری تلفن های هوشمند تازه خود اقدامی نکرده است.

علاوه بر این، گویا از کار انداختن یا پاک کردن Life360's family locator راه حل مطمئنی برای رفع این مشکل نیست و کاربران این تلفن های هوشمند می بایست تا ارائه آپدیتی نرم افزاری از سوی گوگل منتظر بمانند.

ویجیاتو

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato