ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

چین سومین کشوری است که برای کنترل دی اکسید کربن ماهواره پرتاب می کند

بر اساس گزارش های دریافتی، کشور چین برای تحت نظر گرفتن میزان انتشار دی اکسید کربن و گازهای گلخانه ای یک ماهواره به جو زمین پرتاب کرده است، آن هم در حالی که دونالد ترامپ ...

بر اساس گزارش های دریافتی، کشور چین برای تحت نظر گرفتن میزان انتشار دی اکسید کربن و گازهای گلخانه ای یک ماهواره به جو زمین پرتاب کرده است، آن هم در حالی که دونالد ترامپ در سوی دیگر کره ی زمین، قصد دارد فعالیت های سازمان ملل در زمینه حفاظت از محیط زیست را متوقف نماید.

چین هم مثل کشورمان با مشکل آلودگی هوا مواجه است تاکنون بارها وادار شده مدارس و کسب و کار های خود را تعطیل نماید، در نتیجه تلاش می کند راه حل هایی برای کنترل و مدیریت این موضوع پیدا کند، از جمله با زیر نظر گرفتن انتشار این گازها از طریق پرتاب ماهواره به فضا.

البته نباید فراموش کنیم که چین با توجه به وسعت و جمعیت خود، بالاترین نقش را در انتشار گازهای گلخانه ای دارد و باعث انتشار حدود 23 درصد از این میزان در جو زمین به حساب می آید، بر همین اساس انتظار می رود توجه ویژه ای به این مسئله مبذول نماید.

مدتی پیش بود که کشورهای جهان سرانجام پس از کشاکش فراوان در کنفرانس پاریس در مورد محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای و کنترل گرمایش زمین به توافق رسیده و در این زمینه برنامه ریزی کردند.

حالا دونالد ترامپ می گوید هشدارهای متخصصین در این زمینه پوشالی هستند و بودجه ای برای انجام این برنامه ها اختصاص نخواهد داد، اما چین در طرف دیگر تلاش می کند به یکی از بازیگران اصلی جهان در زمینه کنترل و جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای بدل گردد.

ماهواره ی جدید چینی که TanSat نامیده می شود، 635 کیلو وزن دارد و قرار است 3 سال آینده مدار حدود 635 کیلومتری بالای جو زمین حضور داشته باشد، چیزی مشابه آنچه آمریکا و ژاپن هم پیش از این انجام داده اند.

TanSat به لطف تجهیزات حساس و پیشرفته ی خود قادر است تغییرات در میزان گازهای گلخانه ای را حتی اگر کمتر از 1 درصد باشند تشخیص دهد، رویه که هر 16 روز یکبار انجام می گیرد.

ساخت این ماهواره ی پیشرفته 6 سال به طول انجامیده و حالا با اضافه شدن این عضو جدید، سه ماهواره ی این چنینی (مدل های ساخته شده به دست چین، آمریکا و ژاپن) در جو زمین وجود دارند که به افزایش دقت نتایج ثبت شده منجر خواهد شد.

البته بار دیگر در پایان لازم است اشاره کنیم همه ی این ها در صورتی است که تغییرات جدید مدیریتی در آمریکا به لغو شدن برنامه های اینچنینی منجر نشود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Sobhan
    Sobhan | ۶ دی ۱۳۹۵

    خیلی جالبه که ترامپ اینقدر ابتدایی فکر میکنه

مطالب پیشنهادی