ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

فعالیت نزدیک به 170 هزار کانال فارسی در شبکه تلگرام

تلگرام از آن دست سرویس های پیام رسان است که در کشورمان با استقبال خوبی از جانب کاربران روبرو شد و با امکانات و قابلیت های متنوعی که به تدریج به آن اضافه گردید، توانست ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۶ دی ۱۳۹۵ | ۱۶:۴۵

تلگرام از آن دست سرویس های پیام رسان است که در کشورمان با استقبال خوبی از جانب کاربران روبرو شد و با امکانات و قابلیت های متنوعی که به تدریج به آن اضافه گردید، توانست گوی سبقت را از قدیمی هایی نظیر وایبر برباید.

امکان راه اندازی کانال را میتوان از جمله مهم ترین مواردی دانست که به افزایش شمار مخاطبان این شبکه کمک کرد و این روزها کانال های تلگرامی حتی به بستری برای درآمدزایی ایرانی ها بدل شده و روز به روز نیز بر شمارشان اضافه می گردد.

حالا بنابر گفته رئیس پژوهشگاه فضای مجازی کشور، نزدیک به 170 هزار کانال فارسی در این سرویس فعالیت دارند.

مسعود اسدپور  اظهار کرد: رشد سریع شبکه های اجتماعی و فراگیری آن در  دنیای امروز  تاثیر چشمگیری بر ارتباطات اجتماعی گذاشته و همین امر باعث شده تا جامعه به الزامات و قوانین جدید در فضای مجازی نیاز پیدا کند.

7 کانال ایرانی تلگرام بیش از یک میلیون دنبال کننده دارند

اسدپور در صحبت های خود به اهمیت شناسایی کانال های فعال در شبکه های اجتماعی و ثبت رسمی آنها اشاره کرد و گفت در حال حاضر از میان ۱۷۰ هزار کانال تلگرامی فارسی زبان بیش از ۱۱ هزار  و ۱۰ کانال دارای بیش از ۵۰۰۰ عضو هستند. به گفته او کانال‌های تلگرام روزانه به طور متوسط حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار مطلب منتشر می‌ کنند که در مجموع بین ۲.۵ تا ۳ میلیارد بازدید را طی یک روز رقم می زنند.

وی با استناد به تحقیقات  انجام گرفته در این باره مدعی شد که هم اکنون هر ایرانی به طور متوسط در 13 کانال عمومی عضویت دارد و روزانه نزدیک به 100 پست را در آنها مطالعه می کند. به علاوه طبق گفته وی از کانال های فعال در شبکه اجتماعی تلگرام ۳۲ کانال بالای ۵۰۰ هزار عضو و ۷ کانال نیز بیش از یک میلیون عضو دارند که نشان می دهد این کانالها تاثیر اجتماعی بسیار بالایی دارند.

به گفته رئیس پژوهشگاه فضای مجازی کشور تلگرام سرانه مطالعه ایرانی ها را بالا برده اما از آنجا که کانال های موجود در این سرویس عموما جنبه سرگرمی دارند، این مطالعه سطح نازلی دارد و بهتر است که فرهنگ سازی های لازم در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به همین مساله از تاثیر شبکه ملی اطلاعات در ایجاد فضای مجازی سالم و مفید در کشور سخن گفت و خبر داد که شورای عالی فضای مجازی الزامات این شبکه را تصویر کرده و ابراز امیدواری کرد که به زودی موجبات ارتباطات سالم و مفید در فضای مجازی فراهم گردد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (8 مورد)
 • dashakol
  dashakol | ۱۲ دی ۱۳۹۵

  سؤال اینجاست که ایشون چطور به این آمار و اطلاعات دست پیدا کرده؟

 • dashakol
  dashakol | ۱۲ دی ۱۳۹۵

  سؤال اینجاست که این دوستان چطور به این اطلاعات و آمار دست پیدا کردن؟!

 • saro
  saro | ۷ دی ۱۳۹۵

  فقط کاف

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی