ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پلیس برای حل یک پرونده قتل از آمازون درخواست همکاری کرده است

محصولات آمازون اکو و اکو دات هم اکنون در میلیون ها خانه وجود دارند و ممکن است یکی از آنها در حل یک پرونده قتل کمک شایانی کند. پلیس آرکانزاس امیدوار است تا تحقیقاتش را ...

حسام الدین جعفری
نوشته شده توسط حسام الدین جعفری | ۸ دی ۱۳۹۵ | ۱۸:۴۵

محصولات آمازون اکو و اکو دات هم اکنون در میلیون ها خانه وجود دارند و ممکن است یکی از آنها در حل یک پرونده قتل کمک شایانی کند. پلیس آرکانزاس امیدوار است تا تحقیقاتش را با استفاده از اطلاعات موجود روی اکوی یافت شده در صحنه جرم به پیش برد.

پرونده تحقیقاتی با جستجو در صداهای ضبط شده توسط اسپیکر اکویی که در منزل «جیمز ای بیتس» یافت شد، شروع کرد. آنها در نظر دارند تا تمامی صداهایی که در تاریخ 21 و 22 نوامبر سال 2015 ضبط شده را از دستگاه مذکور استخراج کنند.

شرکت آمازون به منظور بهبود سرویس دستیار صوتی، صداهای ضبط شده را روی سرور خود ذخیره می کند. با وجود اینکه کاربر می تواند صداهایش را به صورت دستی پاک کند اما راهی برای عدم ذخیره روی سرورهای آمازون وجود ندارد.

این غول خرده فروشی هیچ فایل صوتی ضبط شده ای را در اختیار پلیس قرار نداده اما بر اساس اظهارات دادگاه، اطلاعات حساب «بیتس» را به مراجع مربوطه تحویل داده است. کمپانی مذکور اعلام کرده که اطلاعات مشتریانش را بدون «درخواست قانونی و معتبر» تسلیم هیچ نهادی نخواهد کرد.

گفتنی است پلیس ادعا می کند که در صورت همکاری نکردن آمازون، به سخت افزار اسپیکر اکوی مذکور نفوذ کرده  و «برچسب های زمانی، فایل های صوتی و اطلاعات دیگری که ممکن است درون آن وجود داشته باشند» را استخراج خواهد کرد.

تحقیقات پلیس روی دیگر ابزارهای هوشمند موجود در خانه قاتل از جمله آیفون 6S، مک بوک پرو، پلی استیشن 4 و سه تبلت نیز ادامه دارد. پلیس همچنین درصدد است تا به اطلاعات موجود روی موبایل قاتل دسترسی پیدا کرده اما گجت مذکور دارای رمز عبور است. از طرفی پلیس ادعا کرده «در حال حاضر سازمان آنها روش هایی برای استخراج اطلاعات بدون نیاز به رمز عبور را در اختیار دارد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی