ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

چگونه به کمک کورتانا فهرست های خود را ایجاد و ویرایش کنیم؟

پس از جدیدترین به روز رسانی ویندوز 10، کورتانا حالا به شما اجازه می دهد فهرست های انجام کار را با فرمان صوتی ایجاد کرده و آن ها را مدیریت نمایید. علاوه بر این قادر هستید در ...

سامان میرزا
نوشته شده توسط سامان میرزا | ۱۱ دی ۱۳۹۵ | ۲۰:۳۰

پس از جدیدترین به روز رسانی ویندوز 10، کورتانا حالا به شما اجازه می دهد فهرست های انجام کار را با فرمان صوتی ایجاد کرده و آن ها را مدیریت نمایید. علاوه بر این قادر هستید در صورت نیاز آن ها را به Wunderlist متصل نمایید. در این مطلب قصد داریم نحوه ی انجام این کار را به شما آموزش دهیم.

کورتانا در ویندوز 10 همانند سیری در دستگاه های هوشمند اپل، به عنوان یک دستیار شخصی عمل می کند که می توانید برخی کارهای مفید را با کمک آن انجام دهید. تا همین اواخر کورتانا قادر نبود یکی از وظایف مهمی که از یک دستیار شخصی انتظار دارید (یعنی ساخت فهرست) را انجام دهد.

حالا این قابلیت به کورتانا اضافه شده است؛ به راحتی می توانید فهرست مختص به خود را به کمک کورتانا ایجاد کرده و حتی آن را به Wunderlist که یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های مدیریت کارها است، متصل نمایید.

چگونه به وسیله ی کورتانا فهرست های اساسی خود را ایجاد و مدیریت کنیم؟

می توانید در کورتانا با استفاده از سه دستور اصلی create ،add و show فهرست های خود را مدیریت کنید. دستورهای فوق را درنوار جستجوی کورتانا بنویسید و یا اگر از تنظیمات صوتی بهره مند هستید آن ها را برای کورتانا بازگو نمایید. استفاده از صوت سبب می شود تا کار مدیریت فهرست ها بهتر شود.

به عنوان مثال، قادر هستید مقاله ای همانند این مطلب بنویسید، به چیزهایی که می خواهید انجام دهید فکر کرده و سپس بدون آن که کار خود را رها کنید، از کورتانا بخواهید آن را به یک فهرست اضافه نماید. برای ایجاد فهرستی جدید کافیست از دستور create استفاده کنید. به وسیله ی فرمان زیر از کورتانا بخواهید تا یک فهرست جدید ایجاد نماید:

create a list_name list

برای مثال عبارت Create a reading list را برای کورتا نوشته و یا آن را برایش بخوانید. شما قادر هستید از هر نام دلخواهی که می خواهید استفاده کنید. در صورت استفاده از یک کلمه خاص کورتانا بهترین واکنش را به درخواست شما نشان خواهد داد.

mcl_1

برای اضافه کردن چیزی به فهرست خود همانند عبارت زیر از دستور add استفاده نمایید:

add item_name to my list_name list

به عنوان مثال می توانید عبارتی مثل Add To Kill a Mockingbird to my reading list را برای کورتانا نوشته و یا آن را برایش بازگو کنید.

mcl_2

همچنین می توانید هر زمان که نیاز داشتید همانند عبارت زیر و با استفاده از دستور show لیست خود را مشاهده کنید:

show my list_name list

به عنوان مثال می توانید عبارتی مثل Show my reading list را برای کورتانا نوشته و یا آن را برایش بازگو کنید. پس از آن قادر هستید با تیک دار کردن موارد تمام شده آن ها را از فهرست خود حذف نمایید.

mcl_3

با گفتن عبارت Show me my lists نیز کورتانا تمام فهرست های ایجاد شده را به شما نشان خواهد داد.

mcl_4

متأسفانه فهرست های ایجاده شده توسط کورتانا بسیار محدود هستند. به عنوان مثال قادر نیستید موارد به اتمام رسیده را مشاهده کرده و یا یک یادآور برای لیست های خود تنظیم نمایید. از این موضوع که بگذریم، خوشبختانه کورتانا این اجازه را می دهد تا در صورت نیاز به موارد بیشتر در رابطه با فهرست ها به Wunderlist متصل شوید.

چگونه کورتانا را به Wunderlist متصل نماییم؟

Wunderlist یکی از اپلیکیشن های ایجاد فهرست با ویژگی های بسیار مفید است که قادر هستید از آن روی هر پلتفرمی که فکرش را می کنید استفاده نمایید. پس از آن که کورتانا را به Wunderlist متصل نمودید، هنوز هم می توانید با روشی که پیش تر گفتیم فهرست های خود را بدون نیاز به هیچ دستور اضافه ای مدیریت کنید.

پس از انجام این کار هر فهرستی که به کمک کورتانا ایجاد شده به صورت خودکار با سرویس Wunderlist به اشتراک گذاشته می شود. در مقابل تغییراتی که در Wunderlist روی فهرست های خود اعمال می کنید نیز با کورتانا همگام سازی خواهد شد.

این بدان معناست که قادر هستید به کمک کورتانا موارد مورد نظر خود را روی رایانه شخصی تان به یک فهرست اضافه کنید و سپس به آن در هر جایی که هستید دسترسی داشته باشید. علاوه بر این در هنگام استفاده از اپلیکیشن Wunderlist قادر به به استفاده از تمام ابزارهای اضافی آن برای فهرست خود هستید.

برای اتصال کورتانا به Wunderlist عبارت Show me my lists را بیان نموده و سپس روی لینک Wunderlist کلیک کنید.

mcl_5

پس از ورود به حساب کاربری خود، از شما خواسته می شود به کورتانا اجازه دهید تا به Wunderlist دسترسی داشته باشد.

mcl_6

سپس از شما سوال می شود که آیا می خواهید ویندوز اعتبارنامه ی ورود به Wunderlist را به خاطر بسپارد یا خیر. در صورت مثبت بودن پاسخ روی گزینه ی Yes ضربه بزنید.

mcl_7

پس از به اتمام رسیدن تمام مراحل بالا و متصل شدن کورتانا به Wunderlist تمامی فهرست های ایجاده شده توسط شما با این اپلیکیشن به اشتراک گذاشته می شود. زین پس قادر هستید فهرست های مورد نیاز خود را با کمک کورتانا و به وسیله ی راه های گفته شده ایجاد نموده و از طریق Wunderlist روی هر پلتفرمی از آن ها استفاده کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی