ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

پتنت مایکروسافت به یافتن اشیا گمشده توسط واقعیت افزوده اشاره دارد

مایکروسافت پتنتی تازه ارائه کرده است که پیوند مستحکم تری میان تکنولوژی واقعیت افزوده و زندگی روزمره مردم ایجاد کند. ردموندی ها قصد دارند با اضافه کردن یک سیستم ردیاب اشیاء به تکنولوژی واقعیت افزوده در پیدا کردن ...

نیما فرشین
نوشته شده توسط نیما فرشین | ۱۲ دی ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۰

مایکروسافت پتنتی تازه ارائه کرده است که پیوند مستحکم تری میان تکنولوژی واقعیت افزوده و زندگی روزمره مردم ایجاد کند. ردموندی ها قصد دارند با اضافه کردن یک سیستم ردیاب اشیاء به تکنولوژی واقعیت افزوده در پیدا کردن وسائل گمشده به افراد یاری رسانند.

در پتنت مورد بحث توضیح داده شده که برای استفاده از این ویژگی، می بایست اشیاء مختلفی را در مقابل اسکنر هدست بگیرید تا در آینده بتواند به شناسایی آن شیء در محیط بپردازد. پس از آن ویژگی های منحصر به فرد شیء مورد نظر در حافظه هدست ذخیره می شود و دستگاه به طور مداوم با هر بار مشاهده آن در محیط به ذخیره آخرین محل آن می پردازد.

حتی اگر سطح شیء مورد نظر با چیزی پوشیده شده باشد، دستگاه می تواند با شناسایی آن کاربر را از محلش با خبر سازد. همچنین این تکنولوژی می تواند بنا بر اهمیت اشیاء مختلف خود را با شرایط منطبق سازد و روند پیدا کردن اشیاء را برای کاربر راحت تر کند.

microsoft-ar-lost-keys-2016-12-30-01-w600

این تکنولوژی می تواند با دنبال کردن نیازهای مهم خانه، کاربر را از به پایان رسیدن برخی مواد غذایی یا هر چیز دیگر مطلع سازد. همچنین این تکنولوژی تنها منحصر به هدست های واقعیت افزوده نیست و احتمال می رود از آن روی تلفن های هوشمند یا هر گجت دیگری نیز استفاده شود.

با این حال تا کنون راه های بسیاری برای پیدا کردن اشیاء گم شده از سوی توسعه دهندگان تکنولوژی های مختلف ارائه شده که می توان از میان تمامی آن ها به برچسب های RFID اشاره کرد. اما استفاده از این تکنولوژی محدودیتی ندارد و می توانید بدون اضافه کردن یک گجت فیزیکی به اشیاء خود از محل قرار گرفتن آن ها به سرعت با خبر شوید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • CATer
    CATer | ۱۲ دی ۱۳۹۵

    این شد یه چیزی
    به شدت به کارِ من میاد ? نصف عمرم رو در حال پیدا کردن لوازم گمشدم بودم???

مطالب پیشنهادی