ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

موبایل

کم فروغی اپلیکیشن های پلتفرم Daydream VR

مدتی است که پلتفرم Daydream VR توسط گوگل معرفی و منتشر شده اما هنوز آمار و ارقام موثقی از طرف کمپانی ها در رابطه با فروش محصولات مرتبط ارائه نشده است. با توجه به داده ...

مدتی است که پلتفرم Daydream VR توسط گوگل معرفی و منتشر شده اما هنوز آمار و ارقام موثقی از طرف کمپانی ها در رابطه با فروش محصولات مرتبط ارائه نشده است. با توجه به داده های موجود در گوگل پلی استور می توان حدس زد که اوضاع این پلتفرم و نصب نرم افزارهای آن چگونه است.

این طور که به نظر می رسد بسیاری از اپلیکیشن های Daydream که حتی برخی از آنها توسط شرکت ها و توسعه دهندگان مطرح منتشر شده اند، تعداد دفعات زیادی روی گجت های اندرویدی کاربران نصب نشده اند. در واقع اغلب آنها کمتر از 5000 مرتبه دانلود شده و برخی حتی کمتر از 1000 بار.

اپلیکیشن های Daydream مانند نرم افزارهای مرسوم از طریق فروشگاه گوگل پلی قابل نصب هستند. در بین لیست بلند بالای اپلیکیشن های پشتیبانی شده از پلتفرم مذکور نام هایی مانند Pokemon Go با نصب 100 تا 500 میلیون بار مشاهده شده در حالی که برخی دیگر تنها 100 تا 500 مرتبه دانلود شده اند.

گفتنی است که بسیاری از نرم افزارهای پلتفرم یاد شده هنوز حتی به مرز 1000 تا 5000 نصب روی گجت های کاربران هم نرسیده اند. اگر بخواهیم خوشبینانه نگاه کنیم بهترین نرم افزار واقعیت مجازی، اپلیکیشن رایگان و رسمی Youtube VR است که آن هم بین 100000 تا 500000 بار روی محصولات اندرویدی نصب شده است.

مسلماً آمار و ارقام مشاهده شده در فروشگاه گوگل نمی تواند ملاک صحیحی از میزان موفقیت پلتفرم Daydream VR باشد. همچنین مشخص نیست که آمار موجود در گوگل پلی تا چه میزان به روز باشد. لازم به ذکر است که با شروع تعطیلات سال جدید میلادی به طور حتم آمار فروش محصولات هدست های واقعیت مجازی افزایش یافته اما ممکن است داده های مطرح شده به روز رسانی نشده باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی