ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شرکت Aryballe از حسگر بویایی NeOse Pro پرده برداری کرد

تولید سنسورهای تشخیص دهنده بو به سادگی دوربین ها و میکروفون ها نبوده و بسیاری از شرکت ها از تولید آن ناامید شده اند. اما هنوز یک کمپانی با نام «Aryballe Technologies» وجود دارد که ...

حسام الدین جعفری
نوشته شده توسط حسام الدین جعفری | ۱۵ دی ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۰

تولید سنسورهای تشخیص دهنده بو به سادگی دوربین ها و میکروفون ها نبوده و بسیاری از شرکت ها از تولید آن ناامید شده اند. اما هنوز یک کمپانی با نام «Aryballe Technologies» وجود دارد که با محصول جدیدش برای تشخیص بوهای مختلف در نمایشگاه CES ظاهر شده است.

گجت مذکور دومین نسخه پیش نمایش است که «NeOse Pro» نامیده می شود. زمانی که کاربر لوله نازک واقع در انتهای دستگاه را به سمت منبع بو می گیرد، با استفاده از حسگرهای شیمیایی و سیستم اپتیکال مولکول های رایحه شناسایی شده و با اطلاعات موجود در پایگاه داده خود تطبیق داده می شود.

نرم افزار مربوطه که روی آیفون قابل نصب است، می تواند در عرض 15 الی 30 ثانیه اطلاعات مربوط به رایحه را ثبت کرده و اگر با دیتابیس موجود مطابقت داشت آن را شناسایی کند.

aryballe_neose_adi_robertson_2-1

«NeOse Pro» دارای یک دیتابیس عمومی است و شرکت های مختلف می توانند رایحه های مربوط به محصولات خود را در آن ثبت کرده و مقایسه کنند.

گجت پرده برداری شده برای مصارف خانگی نبوده و در آینده شرکت های تجاری می توانند «NeOse Pro» را با مبلغی در حدود 10000 تا 15000 دلار خریداری کنند.

گفتنی است کمپانی سازنده اعلام کرده که بازار اصلی حسگرهای تشخیص بو، صنعت های لوازم آرایشی و خوراکی ها هستند که می توانند برای کنترل کیفیت محصولات خود از «NeOse Pro» استفاده کنند.

همچنین می توان از محصول مذکور در تشخیص کیفیت هوای شهرها و یا شناسایی بوی ناشی از نشت مدفن های زباله بهره برد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی