پاناسونیک سیستم اینفوتینمنت مبتنی بر اندروید را معرفی کرد

پاناسونیک سیستم اینفوتینمنت مبتنی بر اندروید را معرفی کرد

پیشتر شرکت های فیات کرایسلر و گوگل به همکاری خود برای تولید یک سیستم اطلاع رسانی-سرگرمی خودرو اشاره کرده بودند. حال پاناسونیک در جریان CES 2017 از توسعه یک سیستم اینفوتینمنت مبتنی بر اندروید رونمایی کرد که با شراکت کمپانی کوالکام توسعه یافته است.

طبق گفته ها پاناسونیک قصد دارد یک سیستم اندرویدی مشابه آنچه که در اسمارت فون ها استفاده می شود را تولید کند که از پردازنده خودروی اسنپدراگون ۸۲۰m به همراه چیپ گرافیکی آدرنو ۵۳۰، پردازنده سیگنال دیجیتال ۶۸۰ و مودم LTE بهره می برد.

سازنده بیان کرده که شرکت های تولیدکننده خودرو می توانند سیستم مذکور را بر اساس نیازهایشان شخصی سازی کرده و روی اتومبیل های خود نصب کنند.

بنابر اطلاعات بیان شده هدف آنها تولید یک سخت افزار آینده نگرانه است که پس از گذشت چند سال از رده خارج نشود. سیستم مذکور با اپلیکیشن ها و صفحه نمایش های مختلف سازگار بوده که در نتیجه آن می تواند توسط خودروسازان در اتومبیل های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

گفتنی است که اندروید اتو شرکت گوگل یک سیستم متن باز بوده و اینفوتینمنت معرفی شده توسط پاناسونیک نیز بر پایه آن توسعه پیدا کرده اما با آن متفاوت است. از جمله قابلیت های سیستم مذکور می توان به کنترل سیستم تهویه هوا، شیشه ها، قفل درها، رادیو و موارد دیگر اشاره کرد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato