پروژکتور 4K HDR سونی با قیمتی باورنکردنی معرفی شد

پروژکتور 4K HDR سونی با قیمتی باورنکردنی معرفی شد

به صورت معمول پروژکتورهای خانگی برای افرادی توسعه می یابند که به خانه هایی بسیار بزرگ، با اتاق هایی که صرفاً برای سرگرمی ساخته شده اند دسترسی دارند. سونی نیز بعد از مدت ها مجدداً نیم نگاهی به محصولات مورد نیاز این افراد و نیز افرادی که به خانه های بسیار بزرگ دسترسی ندارند انداخته و در CES 2017 از پروژکتور VPL-VZ1000ES رونمایی کرده است.

این پروژکتور جالب توجه، می تواند در فاصله ۱۵ سانتی متری از دیوار قرار گرفته و تصویری ۴K و سازگار با HDR را در ابعادی معادل ۱۰۰ اینچ نمایش دهد؛ در این صورت کاربر دیگر نیازمند اتاق های سرگرمی بزرگ نبوده و کافی است به دیواری خالی دسترسی داشته باشد.

این پروژکتور، تا حدود ۴۰ درصد از آخرین پروژکتور سونی، یعنی VPL-GTZ1 کوچکتر است اما در عین حال می تواند ۲۵۰۰ لومن نوری را با ۲۵ درصد روشنایی بیشتر بازتاب دهد. این مهم به لطف پنل های پیشرفته SXRD سونی و نیز موتور نور لیزری Z-Phosphor آن محقق شده است. این دو، به کمک یکدیگر می توانند ضمن نمایش محتویات HDRریال روشنایی تصویر را نیز با سرعت بیشتری نسبت به پروژکتورهای معمولی افزایش دهند.

اگر چنین قابلیت هایی بیش از حد باورنکردنی به نظر می رسند، باید گفت که پروژکتور سونی مشکل بزرگی نیز دارد که به قیمت آن باز می گردد. چنین تکنولوژی پیشرفته ای، مسلماً هزینه زیادی روی کمپانی سونی گذاشته است و به همین جهت، برای خرید آن باید مبلغ کلان ۲۵ هزار دلار را بپردازید.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato