ال جی برای اولین بار در 6 سال اخیر، با ضرر عملیاتی در دو سه ماهه پیاپی مواجه شده است

ال جی برای اولین بار در 6 سال اخیر، با ضرر عملیاتی در دو سه ماهه پیاپی مواجه شده است

کمپانی ال جی گزارش مالی مقدمات خود از سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ میلادی را منتشر کرده و در آن، از نخستین زیان عملیاتی طی دو فصل پیاپی، در شش سال اخیر خبر داده است. ال جی این ضرر را معادل ۳۵.۳ میلیارد وون کره پیش بینی کرده که تقریباً با ۲۹.۵۸ میلیون دلار آمریکا برابر می کند؛ ضمناً چنین مسئله ای در شرایطی رخ داده که ال جی با رشد ۱۱.۸ درصدی درآمد نسبت به سه ماهه سوم نیز مواجه شده است.

در حالی که فصل تعطیلات کریسمس، مسلماً نقش زیادی در دستیابی به فروش بالاتر نسبت به فصل سوم داشته، گفته می شود که هزینه های زیاد تبلیغات و درآمد کم از تجارت لوازم خانگی، اصلی ترین دلیل کاهش سود و افزایش زیان بوده است.

aa-lg-q4-2016-earnings-w600

واحد موبایل ال جی هم از زمان عرضه آخرین پرچمدارش، یعنی LG G5 با مشکلات متعددی مواجه شده است. این کمپانی کره ای در سه ماهه سوم سال گذشته میلادی و پس از عرضه G5 در ماه آوریل، بیشترین زیان -در قیاس با همین بازه در سال های پیش- را متحمل شد اما خوشبختانه توانست به سود عملیاتی قابل توجهی هم دست یابد.

گفتنی است که بنابر سخنان مدیر ارشد تکنولوژی ال جی، کمپانی کره ای دیگر تمرکزی روی عرضه موبایل ماژولار ندارد و G6 بدون چنین قابلیتی به بازار می آید. در نهایت انتظار می رود که طی ماه جاری میلادی، ال جی گزارش مالی کامل خود از سه ماهه چهارم را منتشر کند.

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato