مروری بر برترین های CES 2017؛ سلام بر الکسا

امروز CES 2017 رسما به کار خود خاتمه می دهد و حتما تایید می کنید که امسال نیز درست مانند رویداد سال قبل، این نمایشگاه خالی از محصولات انقلابی بود و برندها آن عملکردی که انتظارش می رفت را از خود به نمایش نگذاشتند.

تکنولوژی، حال می خواهد تلفن های همراهمان باشد، یا تلویزیون و کامپیوتر اکنون به دوران پختگی اش رسیده و این یعنی تغییرات روندی کُند و شاید تکراری به خود گرفته اند.

علیرغم تمامی اینها، حرکت های جالبی هم در CES امسال اتفاق افتاد و برای نمونه فناوری ماشین های خودران چند قدمی به جلو حرکت کرد یا ایده خانه های هوشمند بسط و توسعه بیشتری پیدا کرد.

در این میان حتی پی سی کهن سال نیز دستخوش تغییر شد و روشن گردید که لپ تاپ های ویندوزی هم می توانند طراحی فوق العاده و باتری هایی با عمر طولانی داشته باشند؛ مانیتورها امسال بزرگ تر از سال قبل شده بودند و پیکسل های بیشتری را در خود جای داده بودند؛ و در پایان به کروم بوک می رسیم که گویی روح تازه ای در جانش دمیده شده بود.

اما اگر نیک بنگریم ترند اصلی نمایشگاه را شرکتی ایجاد کرده بود که خودش رسما در CES حضور نداشت؛ تکنولوژی الکسای آمازون در گوشه گوشه این رویداد متبلور شده بود و از ماشین ها و تلویزیون ها گرفته تا ساعت های هوشمند و حتی اکوی آمازون می شد آن را دید.

با این همه امسال CES یک ستاره مشخص و بی چون و چرا نداشت و در عوض طیف وسیعی از گجت ها بودند که به واسطه ایده های جالب شان مورد توجه قرار گرفتند. نکته ای که در مورد آینده وجود دارد این است که به سختی می توان آمدنش را دید اما اگر عمیق تر به اطراف بنگریم در خواهیم یافت که آینده اینجاست و ما نیز در آن قرار داریم. در ادامه این مطلب قصد داریم گزیده ای از برترین محصولات ارائه شده در CES امسال به انتخاب ورج را از نظر بگذرانیم. با ما همراه باشید.

الکسای آمازون

170104193242-amazon-alexa-ford-780x439

بهترین در CES 2017

اگر یک عبارت در رویداد لاس وگاس باشد که بیش از همه در این چند روز شنیده شد آن الکساست. دستیار صوتی آمازون امسال در همه جا حاضر بود؛ از اسپیکرها گرفته تا ربات ها و یخچال ها و ماشین ها. البته با وجود اینکه یکپارچگی اش با محصولات یاد شده به بهترین شکل ممکن نبود، به خوبی پتانسیل هایش را بر همگان شناساند و نشان داد که می تواند همه جا باشد، هرچیزی را تحت کنترل در بیاورد و از عهده انجام هر کاری بر آید. بی تردید آمازون همچنان راه درازی را برای اثبات این توانمندی ها به دیگران در پیش دارد اما در آغاز CES 2017 بیشترین پتانسیل را برای هیجان زده کردن مخاطبانش داشت و حالا که حضورش را در همه جا به اثبات رسانده وقتش شده تا نشان دهد چه قابلیت هایی دارد.

LG Wallpaper OLED

img_1072-970x647-c

بهترین تلویزیون

قطعا انتخاب میان این محصول و نمایشگر OLED سونی کار ساده ای نبود؛ کیفیت تصویر محصول سونی فوق العاده است و سیستم Acoustic Sound Surface پیاده سازی شده در آن (که باعث می شود صدا از داخل خود پنل تلویزیون خارج شود) بسیار فریبنده و انقلابی است اما اگر بخواهیم برگزیده این بخش را با توجه به فاکتور هیجان انگیز بودنش انتخاب کنیم شاید محصولی توان رقابت با عضو تازه خانواده signature ال جی را نداشته باشد. البته این پنل به باریکی بیزنس کارت ها نیست اما ضخامتش از قطر دو سکه روی هم نیز فراتر نمی رود که این مساله فوق العاده است. جدای از فاکتور اندازه، می توان والپیپر ال جی را پیش نمایش بسیار گران قیمتی از هنر دیواری دانست که ظرف سال های آتی به واسطه تلویزیون ها متولد خواهد شد.

LG Hub Robot

download-w600-9

بهترین ربات

در جریان نمایشگاه امسال، طیف وسیعی از ربات ها با پشتیبانی از الکسا و قابلیت مکالمه با صاحبان خود معرفی شدند اما در این میان این ال جی هاب بود که توانمندی مذکور را با طیف وسیعی از لوازم خانگی این شرکت همراه کرده بود و حاصل کار رباتی بود که می توانست همچون یک مرکز فرماندهی و کنترل زمام امور منزل شما را به دست بگیرد. می توانید از این ربات بخواهید نگاهی به محتویات درون یخچال ال جی شما بیاندازد، دمای سیستم گرمایشی خانه را پایین بیاورد یا حتی ربات چمن زن تان را روشن کند. از میان تمام فعالیت های صورت گرفته برای یکپارچه سازی الکسا با محصولات به نمایش در آمده در CES به حق این یک مورد جالب ترینشان بود.

Tanvas Touchscreen

tanvas-3122-001-w600

محسوس ترین 

گجت ها و ایده های مفهومی متعددی در نمایشگاه CES امسال معرفی شدند اما شاید هیچکدامشان جذابیت تبلت لرزشی Tanvas را نداشتند و جالب تر اینکه همه در این رویداد مسحور جذابیت های این محصول شده بودند که قادر بود جنس بافت های مختلف پارچه ای را روی نمایشگر تاچ خود نشان دهد. البته اضافه کنیم که این ایده به خودی خود تازگی ندارد با این همه شرکت سازنده Tanvas توانسته آن را یک گام دیگر به جلو ببرد. امکان حس کردن سفتی و سختی پارچه روی تبلت نیز یکی دیگر از جذابیت های این محصول است که قطعا می تواند افراد را در خریدهای آتی شان یاری دهد.

Dell XPS 13 Convertible

dell-xps13-9365

بهترین لپ تاپ

دل با معرفی نسخه دو در یک جدید از لپ تاپ پرطرفدار XPS 13 به همگان ثابت کرد که این گروه از گجت ها ارزش صرف هزینه را دارند. این محصول را به حق می توان بهترین لپ تاپ ویندوزی با تنوع کاربری تبلت خواند که هم از لحاظ طراحی و هم کیفیت در زمره برترین ها قرار دارد. نکته مهم دیگر آنکه محصول دل طبق ادعای شرکت سازنده اش 15 ساعت عمر باتری دارد و چنانچه آن را در وضعیت تبلتی مورد استفاده قرار دهید این زمان فراتر می رود.

LG Probeam

lg-probeam-projector-2016-12-20-03

بهترین پروژکتور

پروژکتورها معمولا در زمره محصولات حاشیه ای CES قرار داشته اند که با وجود کالاهای مهمی نظیر تلویزیون کمتر توجهی به آنها شده است. اما این روزها موبایل همان نقش تلویزیون را برایمان ایفا می کند و تلویزیون ها نیز یادگاری از الگویی قدیمی برای مشاهده محتوا به شمار می روند. لذا قطعا به پاس وجود پروژکتورهای پرتابلی نظیر  ProBeam HF80J ال جی با پشتیبانی از webOS است که می توان گهگاه صفحه نمایشی بزرگ را مقابل دیدگان بینندگان نسل جدید تلویزیون قرار داد. البته روشن است که تصاویر ایجاد شده با این پروژکتور ابدا با محتوای پرطراوت تلویزیون های وال پیپر برابری نمی کند اما حتما تایید می کنید که جابجایی LOED هفتاد و هفت اینچی ال جی و انتقالش به اتاقی که به نمایشگر بالاتر از صد اینچ نیاز دارد، کار ساده ای نخواهد بود.

Samsung Flexwash+Flexdry

samsung-laundry-1-800x420-800x420

بهترین محصول چهار در یک

تکنولوژی های آینده همواره وعده امکاناتی بیشتر را به کاربران می دهند؛ محصولات قابل تبدیل دو در یک که هم نقش کامپیوتر را ایفا می کنند و هم تبلت و لپ تاپی با سه نمایشگر همگی می توانند مثال های خوبی باشند. با این همه، سیستم لباسشویی FlexWash + FlexDry سامسونگ شاید این تعریف را به بهترین شکل ممکن به نمایش گذاشت. این محصول یک ماشین لباسشویی و خشک کن چهار در یک است که سعی کرده خود را دوبار تکرار کند؛ به بیان دیگر FlexWash + FlexDry ترکیبی از دو ماشین لباسشویی و دو بخش خشک کن است که هر کدام به وسیله وای فای کنترل می شوند.

دستیار هوشمند لنوو

smart-assistant-all-colors_678x452

بهترین تکرار

بسیاری بر این باورند که تقلید ساده ترین شکل نوآوری در CES امسال بود و اگر بخواهیم در میان مقلدهای امسال یکی را برگزینیم بی تردید اسپیکر هوشمند لنوو بهترینشان است. این گجت درست مانند اکو از الکسا پشتیبانی می کند؛ شکلی لوله ای دارد و درست مانند الگوی خود مجموعه ای از میکروفن ها را در بخش بالایی اش جای داده است. اما وجه تمایز این دو محصول همان بخشی است که بیشترین اهمیت را دارد: لنوو در این محصول نسخه جدیدی از اسپیکر هارمن کاردون را مورد استفاده قرار داده است که قطعا نسبت به اکوی آمازون یا گوگل هوم کیفیت صدای بالاتری خواهد داشت. و نکته پایانی اینکه علاقمندان با پرداخت 180 دلار می توانند آن را خریداری نمایند که با برچسب قیمتی اکو برابری می کند و اینجاست که انتخاب به شما واگذار می شود.

Chrysler Portal

chrysler-portal-concept

بهترین برای متولدین هزاره

پورتال نوعی مینی ون متصل به اینترنت و یکپارچه سازی شده با شبکه های اجتماعی و البته بهره مند از وای فای است که طبق گفته شرکت سازنده اش برای متولدین هزاره ساخته شده است.

Samsung Odyssey

mg-9275-1-w600

نازیباترین

زیربرند Odyssey سامسونگ که در واقع به نوت بوک ها اختصاص یافته، قطعا به لحاظ کیفی بهترین نیست. اگر بخواهیم این محصول را به زبانی ساده برایتان توصیف نماییم می توانیم به پلاستیک بی کیفیت و البته لامپ های ال ای دی اشاره نماییم که تقریبا در سرتاسر بدنه دیده می شوند و ارزان قیمت ترین و بدترین تاچ پد دنیا هم در قسمت زیر کیبورد دستگاه خودنمایی می کند. گفتنی است که دارنده این عنوان برای به دست آوردنش رقیب قدری نظیر لپ تاپ گیمینگ لژیون لنوو را پیش رو داشت که در نهایت به خاطر بالا بودن قیمت و همچنین کیفیت بسیار پایین تاچ پد شایسته آن شناخته شد.

Samsung Chromebook Plus/Pro

samsung-chromebook-pro-plus1

بهترین کروم بوک

کروم بوک پلاس و پرو سامسونگ نخستین محصولات از این سری هستند که از استایلوس پشتیبانی می کنند و طی همکاری این کمپانی کره ای با گوگل ساخته شده اند. نمایشگر این دو لپ تاپ قابلیت چرخش 360 درجه به اطراف را دارد تا کاربر میان وضعیت های تبلت و لپ تاپ شیفت کند و هر دویشان نیز از اپلیکیشن های اندرویدی موجود در گوگل پلی استور پشتیبانی می کنند.

گوگل همچنین از کلاود برای بهبود فرایند نوشتن با استایلوس روی نمایشگر این دستگاه ها استفاده کرده است و اگر بخواهیم کروم بوک های سامسونگ را در یک جمله توصیف نماییم می توانیم آنها را جدی ترین پاسخ گوگل به آیپد پرو اپل و همچنین سرفس پرو مایکروسافت قلمداد نماییم.

فارادی فیوچر FF91

ff91-0

بهترین شتاب

سال گذشته ورج این ماشین را به خاطر اینکه صرفا یک ایده مفهومی کاملا ایستا به نظر می رسید شایسته عنوان «پوچ ترین» محصول دانست. امسال اما استارتاپ فارادی فیوچر که شرایط نامطلوبی را هم پشت سر می گذارد یک محصول واقعی را به نمایش گذاشت که حقیقتا بسیار سریع بود و از ایده مفهومی اش نیز فاصله داشت. اگر خبرها را دنبال کرده باشید در ماه های منتهی به CES، استارتاپ مذکور پوسترها و تیزرهای متعددی را منتشر کرد تا به همگان ثابت کند که هیولای 1050 اسب بخاری اش می تواند شانه به شانه سریع ترین ماشین ها از جمله فراری، بنتلی و تسلا حرکت کند و در CES امسال نیز این خودرو را به درون سالن آورده بود و نشان داد که FF91 صفر تا 100 کیلومتر را در 2.39 ثانیه پر می کند. حالا دیگر تردیدی در سرعت بالای این ماشین نیست اما آیا FF91 سریع ترین خودروی الکتریکی بازار است؟ به لحاظ تکنیکی خیر زیرا این ماشین به بازار عرضه نشده و به نظر هم نمی رسد که چنین اتفاقی به این زودی ها رخ دهد.

پاکت های تهوع اینتل

screen-shot-2017-01-04-at-52652-pm

بهترین سرگیجه

اینتل در جریان نطق خبری خود در CES، دست به اقدامی جالب زده بود و به خاطر اینکه این نطق با واقعیت مجازی در هم ترکیب شده بود، با پیش بینی اینکه ممکن است برخی از شرکت کنندگان دچار حالت تهوع شوند پاکت هایی کاغذی را پیش از شروع مراسم به آنها داد. از آنجایی که سرگیجه و حالت تهوع می تواند یکی از پیامدهای غرق شدن در جهان های مجازی باشد، این اقدام در نوع خود جالب بود.

Simplehuman Trash Can

simplehuman03

بی فایده ترین تکنولوژی

CES رویدادی بسیار عظیم است و طیف وسیعی از محصولات در آن ارائه می شوند که یکی از آنها سطل زباله ای با قابلیت فعالسازی از طریق صدا و پشتیبانی از وای فای بود. کارکردهای اصلی سطل هم این است که با درخواست کاربر درب آن برای قرار دادن زباله باز می شود و در صورتی که کیسه های پلاستیکی تان تمام شده باشد به صورت خودکار برایتان آن را سفارش می دهد. البته کسی را نمی توان پیدا کرد که دوست نداشته باشد این امور برایش انجام شوند، با این همه این سطح زباله زیبا ایده چندان مبتکرانه ای نداشت و بی فایده ترین تکنولوژی ارائه شده در لاس وگاس بود.

Dell 8K Monitor

dell_8k_madness-0-w600

بهترین پیکسل

آدم ها به CES می روند تا نمایی از آینده را در آن ببینند. نمایشگر 8K دل که در این رویداد رونمایی شد محصولی نیست که این روزها وجودش در هر خانه ای ضروری باشد با این همه، این تلویزیون ترسیم گر آینده ای است که بالاترین تراکم پیکسلی برای یک نمایشگر 32 اینچی را می توان در آن متصور شد. اگر بخواهیم مانیتور 8K دل را به زبانی ساده برایتان توصیف کنیم می توانیم آن را نمایشگری خاص با دقت رنگ بالا و همچنین رزلوشن ماورایی بخوانیم که هر محصول مشابه دیگری باید در مقابل آن سر تعظیم فرود بیاورد.

HTC TPCAST

tpcast-1000x531-mzlih6w3p746pj8uoula2mj7n8x9qqszpvb0szmpq6-w600

بهترین محصول واقعیت مجازی

وایو اچ تی سی را می توان بهترین سیستم ارائه شده برای واقعیت مجازی در نظر گرفت با این همه، کابل سنگینی که به آن وصل است شاید اصلی ترین ایرادش باشد. محصول تازه اچ تی سی به نام TPCast اما ارائه شده تا این ایراد را از میان بردارد و به همین خاطر شایسته دریافت عنوان بهترین در این قسمت است. بسیاری باور داشتند که تا سال ها مساله سیم و کابل متصل به هدست های واقعیت مجازی به قوت خود باقی خواهند ماند اما خوشبختانه اچ تی سی این مشکل را برطرف کرد.

Draco Drone

dracodronejt_1800-w600

بهترین پهپاد

مسابقه پهپادها مدتی است که بسیار محبوب شده، با این همه، برای حضور در این رویدادها لازم است که شرکت کنندگان درون های مختص به خود را بسازند و این یعنی نیاز به یادگرفتن کدنویسی و جوش دادن قطعات به هم. این پیش نیاز اما در جریان CES امسال با معرفی پهپاد شرکت UVify به نام Draco تغییر یافت. پرنده بدون سرنشین UVify بیشینه سرعتی برابر با 160 کیلومتر بر ساعت دارد و با قیمت 499 دلار قابل خریداری است. این درون طراحی ماژولاری دارد و به همین خاطر تعمیر آن بعد از سوانح بسیار ساده است.

 

Logitech G53 Headset

logitech-g533-wireless-gaming-headset_image-1-600x450-1

هدست های گیمینگ معمولا در سطح متوسط به لحاظ کیفیت قرار می گیرند اما محصول تازه لاجیتک به نام G533 استانداردهای تازه ای را در این حوزه تعریف کرد. هدست تازه این شرکت ضمن برخورداری از وزنی اندک، بسیار راحت است و به واسطه بهره مندی از یک دانگل بیسیم ارتباط شما را با گجت های دیگر آن هم برای مدتی طولانی تضمین می کند.

مطالب مرتبط

ماوس گیمینگ ایسوس ROG Chakram از شارژ بی سیم و کنترلر آنالوگ بهره می‌برد

آخرین محصولی که ایسوس در نمایشگاه CES معرفی کرد، ماوس گیمینگ ROG چاکرام است. این ماوس قابلیت‌های شخصی‌سازی متعدد را در کنار چند ایده نوآورانه و جالب در اختیار کاربران قرار می‌دهد.ماوس ROG چاکرام با هدف شخصی‌سازی و انعطاف‌پذیری معرفی شده است و احتمال می‌رود که علاوه بر گیمرها، کاربران دیگر هم از آن استفاده... ادامه مطلب

رونمایی کانن از سیستم دوربین رباتیک CR-S700R

کمپانی کانن در آخرین روز‌های نمایشگاه CES از سیستم دوربین رباتیک برای کنترل چند دستگاه به صورت همزمان رونمایی کرد. این سیستم به درد عکاسانی می‌خورد که علاقه دارند از صحنه‌های سریع، مانند مسابقات ورزشی عکس‌برداری کنند. سیستم دوربین رباتیک CR-S700R مخصوص دوربین‌های 1D X مارک ۲ و مارک ۳ ساخته شده است.سیستم دوربین رباتیک... ادامه مطلب

رونمایی انیکس از گوشی اندرویدی با نمایشگر E-Ink [تماشا کنید]

در نمایشگاه CES امسال شاهد مانیتورها و لپ تاپ هایی بودیم که وضوح و نرخ رفرش فوق العاده خود را به رخ می کشیدند اما در سمت دیگر محصولاتی قرار دارند که از جنبه دیگری به دنبال تمایز پیدا کردن هستند.یکی از این محصولات گوشی جالب کمپانی انیکس است که در عین بهره بردن از... ادامه مطلب

۵ ترند برجسته در نمایشگاه CES امسال را بشناسید

در حالی که هزاران محصول جدید برای جلب توجه مخاطبان راه خود را به نمایشگاه CES لاس وگاس باز می‌کنند، جا ماندن برخی از آن‌ها از چشمان شما چندان دور از ذهن نیست. تشخیص ترندهایی که آینده را شکل داده و بر آن تاثیر می‌گذارند، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نمایشگاه است. و از آن‌جایی... ادامه مطلب

مروری بر بهترین لپتاپ‌های معرفی شده در نمایشگاه CES 2020

CES امسال از لحاظ لپتاپ هیچ کم نداشت. لپتاپ‌های معمولی محبوب ما اندکی پیراسته‌تر شدند و لپتاپ‌های دیگر هم با طراحی هیجان‌انگیز دست به آزمون و خطا زدند. در نمایشگاه امسال، برندهای مختلف با دستی پر به لاس وگاس آمدند و دهه ۲۰۲۰ را به شکلی طوفانی آغاز کردند. بیایید مروری داشته باشیم بر برخی... ادامه مطلب

شارژ بی سیم تلفن همراه در تمامی نقاط کابین ایده نوین Yank Technologies در CES

شارژ بی سیم یکی از قابلیت هایی است که با فراگیر شدن آن در تلفن های همراه هوشمند، اخیرا مورد توجه خودروسازان قرار گرفته و آنها سعی می کنند محصولات خود را با این آپشن راهی بازار کنند. در خودروهای مجهز به شارژر بی سیم، مکانی مخصوص در کنسول میانی تعبیه شده که با قرار... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟