ضمن ثبت رکورد جدید، پشتیبانی از کنترلرهای اکس باکس به استیم اضافه شد

ضمن ثبت رکورد جدید، پشتیبانی از کنترلرهای اکس باکس به استیم اضافه شد

کمپانی والو که متصدی پلتفرم گیمینگ بازی های پی سی استیم محسوب می شود و طی یک دهه گذشته روند بی نظیر و رو به رشدی را تجربه کرده، سعی دارد پشتیبانی از کنترلرهای مختلفی را برای کاربرانش میسر سازد.

در حالی که پیش از این برخی از بازی ها به صورت داخلی از کنترلرهای اکس باکس ۳۶۰ و اکس باکس وان پشتیبانی می کردند، حالا استیم خبر می دهد که از این پس کنترلرهای مذکور به صورت سراسری در طول تمام پلتفرم پشتیبانی می شوند.

به این معنا که حتی در بازی هایی که به صورت پیش فرض با این کنترلرها هماهنگ نیستند، کاربر می تواند نحوه کنترل و چیدمان دکمه ها را شخصی سازی کرده و روی گزینه های موجود گیم پد تنظیم نماید.

xbox-com-w600

با این اوصاف در حال حاضر می توان از انواع کنترلرهای اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۴ در سرویس استیم استفاده کرد.

گفتنی است در همین حین برخی از مراجع تحلیلی خبر می دهند با توجه به داده ها و آمارهای ثبت شده در پایگاه استیم، حدود ساعت ۷:۱۵ صبح امروز تعداد گیمرهای آنلاین از مرز ۱۴ میلیون گذشته و بالاترین رکورد استیم در تاریخ به ثبت رسیده است.

بیشترین تعداد بازیکنان نیز در درجه نخست با ۹۵۱ هزار کاربر به بازی Dota 2 اختصاص داشته و عناوین Counter Strike Global Offensive و GTA V به ترتیب ۶۷۵ هزار و ۱۱۶ هزار گیمر فعال داشته اند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato