مدیران اجرایی ارشد سامسونگ از سوی دادستانی کره جنوبی احضار شدند

مدیران اجرایی ارشد سامسونگ از سوی دادستانی کره جنوبی احضار شدند

در میانه تحقیقات مربوط به رسوایی اخیر «پارک گون هه» رئیس جمهور کره جنوبی، مدیران اجرایی سامسونگ نیز از سوی مقامات قضایی این کشور فراخوانده شدند.

«هونگ جونگ سوک» سخنگوی دفتر ویژه دادستانی پرونده مذکور اعلام کرد «چوی گی سونگ» و «چانگ چونگ کی» دو تن از مدیران ارشد این کمپانی برای بازجویی احضار شده اند. البته اتهامی به این دو وارد نیست و به عنوان شاهد حضور می یابند، اما با روشن شدن ابعاد مختلف ماجرا شاید وضعیت آنها تغییر کند.

این فراخوان در ادامه اقدامات قبلی مقامات قضایی کره جنوبی در ماه گذشته و احضار «جی وای لی» رئیس گروه سامسونگ و معاون ارشد سامسونگ الکترونیکس، بزرگ ترین تولید کننده موبایل در جهان صورت گرفت.

سؤال اصلی از مقام ارشد سامسونگ، این بود که آیا این مجموعه هلدینگ در قبال ارائه کمک های مالی به نهادهای تحت کنترل «چوی سون سیل» دوست دیرین رئیس جمهور این کشور و متهم اصلی رسوایی سیاسی اخیر، مساعدت هایی در مورد صادرات و واردات یا دیگر موارد مشابه دریافت می داشته یا خیر.

منابع خبری گزارش می دهند «لی» در صحبت هایش چنین اتهاماتی را به طور کامل رد کرده است. سخنگوی این کمپانی در مورد احضار دو مقام دیگر توسط دادستانی پاسخی به خبرگزاری ها نمی دهد.

گفتنیست با همه این تفاسیر، سامسونگ الکترونیکس در گزارش اولیه خود راجع به عملکرد مالی سه ماهه آخر سال مالی ۲۰۱۶ اعلام کرد بیشترین سود عملیاتی را طی سه سال گذشته به دست آورده. این افزایش ۵۰ درصدی باعث شد که دیروز ارزش سهام این شرکت به بالاترین مقدار تاریخ خود برسد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato