سهام نینتندو پس از مراسم معرفی کنسول بازی سوییچ با کاهش مواجه شد

سهام نینتندو پس از مراسم معرفی کنسول بازی سوییچ با کاهش مواجه شد

درست یک ساعت پس از مراسم رونمایی کنسول ۳۰۰ دلاری جدید نینتندو تحت عنوان «سوییچ»، سهام این شرکت با ۶ درصد کاهش در بازار ژاپن مواجه شد.

زمانی که نینتندو این کنسول را برای اولین بار در ماه دسامبر با ویدیویی کوتاه به نمایش گذاشت، شاهد همین واکنش هیجانی بودیم و سهام شرکت در آن زمان هم با ۶ درصد کاهش رو به رو شد.

تحلیلگران معتقدند که آنچه قرار است نینتندو سوییچ را خاص جلوه دهد (کنسول خانگی که می تواند به صورت پرتابل هم قابل استفاده باشد)، به اندازه کافی در برابر قدرت پلی استیشن ۴ سونی و اکس باکس وان مایکروسافت یارای مقابله ندارد.

screenshot-2017-01-12-222331-w600

سهامداران خرد همین حالا هم به موفقیت کنسول جدید نینتندو شک دارند چرا که عملکرد این شرکت در رابطه با کنسول قبلی اصلا رضایت بخش نیست. Wii U تاکنون موفق شده فقط ۱۳ میلیون واحد بفروشد در حالی که کنسول نسل قبلی این شرکت با نام Wii بیش از ۱۰۰ میلیون واحد فروخت.

جدا از بی اعتمادی کنونی به سوییچ، بازار بورس تحت تاثیر Super Mario Run نیز قرار گرفته. این عنوان گرچه موفقیتی عظیم برای نینتندو و اپ استور به شمار می رود اما به دلایل متعددی نارضایتی های بسیاری را پیرامون خود می بیند.

به هر حال، نمایش نینتندو سوییچ بسیار هیجان انگیز و خوشحال کننده بود اما در دنیای تجارت، سهامداران هنوز به موفقیت سوییچ شک دارند و نمی دانند که آیا نینتندو پس از شکست بزرگ خود می تواند دوباره کنسولی موفق عرضه کند یا خیر.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato