نکسوس های 6P و 5X و مواجهه با مشکل اتصال بلوتوث بعد از نصب اندروید 7.1.1

نکسوس های 6P و 5X و مواجهه با مشکل اتصال بلوتوث بعد از نصب اندروید 7.1.1

اخیراً بسیاری از دارندگان موبایل های هوشمند نکسوس ۶P و نکسوس ۵X گزارش کرده اند بعد از دریافت به روزرسانی اندروید ۷.۱.۱ نوقا، با مشکلی مواجه گشته اند که قابلیت های بلوتوث موبایل در اتومبیل را تحت تاثیر قرار می دهد.

به نظر می رسد این کاربران، با دو مشکل بزرگ مواجه شده اند. از یک سو، بخشی از آنها گزارش کرده اند که نکسوس ۶P یا ۵X به سیستم بلوتوث داخلی اتومبیل متصل نمی شود و از سوی دیگر، برخی می گویند که با وجود اتصال، قادر به برقراری تماس های تلفنی از طریق سیستم صوتی اتومبیل نیستند. به نظر می رسد این مشکل در تمام خودروها بروز می یابد و تفاوتی میان سازنده های اتومبیل وجود ندارد.

همانطور که کاربران در فروم محصولات گوگل اشاره کرده اند، این مشکل از ماه اکتبر و از زمان عرضه نخستین پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید ۷.۱.۱ نوقا وجود داشته و هیچگاه برطرف نشده است. کاربران امیدوار بودند که با عرضه به روزرسانی امنیتی جدید اندروید در ماه جاری میلادی، مشکل مورد بحث برطرف گردد اما بدیهی است که چنین اتفاقی روی نداده.

در هر صورت، ممکن است گوگل بالاخره این مشکل را هنگام عرضه اندروید ۷.۱.۲ برطرف سازد. اما متاسفانه تا به امروز، این کمپانی صحبتی درباره تاریخ عرضه ورژن جدید اندروید نوقا به میان نیاورده و احتمال دارد که در آینده نزدیک، شاهد انتشار آن نباشیم.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato