ثبت پتنت جدید موبایل تاشو توسط نوکیا؛ بیش از حد خوش بین نباشید

ثبت پتنت جدید موبایل تاشو توسط نوکیا؛ بیش از حد خوش بین نباشید

تاکنون شایعات و پتنت های به ثبت رسیده بسیاری از توسعه و تولید موبایل های تاشوی با صفحه نمایش انعطاف پذیر توسط اپل، سامسونگ و ال جی منتشر شده اند. اما در روزهای گذشته ثبت اختراع هایی از نوکیا به بیرون درز پیدا کرده که نشان دهنده علاقه نوکیا به ساخت تلفن های همراه با نمایشگر منعطف است.

با کمی جستجو در مرکز داده های اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا (USPTO) می توان پتنت هایی از نوکیا که مربوط به سال ۲۰۱۳ هستند را مشاهده کرد که در شهریور سال جاری به صورت عمومی در آمده اند. با کمی جست و جوی بیشتر می توان مدارکی مربوط به سال ۲۰۰۵ را نیز یافت که توسط برند فنلاندی ثبت شده اند.

drawings-from-nokias-foldable-device-patent

آخرین اختراع ثبت شده توسط کمپانی فنلاندی نشان دهنده یک دستگاه همانند آینه های جیبی است که از دو قسمت مجزا تشکیل شده و توسط لولا به هم متصل شده اند. روی طرح مذکور را نمایشگری انعطاف پذیر پوشانده که در زمان بسته شدن دیوایس، کاملاً تا می شود. همچنین پتنت یاد شده اشاره به یک مکانیسم قفل دارد که دو قسمت دستگاه را در کنار یکدیگر نگه می دارد.

به طور قطع وجود یک پتنت به تنهایی هیچ معنایی در دنیای تکنولوژی ندارد. از یک سو کمپانی HMD Global که هم اکنون حق استفاده از برند نوکیا را دارد، تنها ۷ ماه پیش شکل گرفته است و از طرف دیگر موبایل جدید نوکیا ۶ نیز عاری از قابلیت های نوآوارنه بوده و وجود یک گجت تاشوی پیشگامانه بسیار دور از ذهن است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato