جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

نگاهی به برجسته ترین خصوصیات افراد با اعتماد به نفس

اغلب مردم فکر می کنند اعتماد به نفس تنها از طریق دست یابی به موفقیت حاصل می شود. در حالی که تعریف اصلی این است که خود را بشناسید و به توانایی های تان باور داشته باشید. افراد اعتماد به نفس ویژگی هایی دارند که آنها را از دیگران جدا می کند.

ونگوگ می گوید:

اگر صدایی در درون تان می گوید: «نمی توانید»، با تمام تلاش آن کار را انجام دهید تا صدا ساکت شود.

با دیجیاتو همراه باشید تا با این ویژگی ها آشنا شوید.

  1. بهانه نمی آورند

بارز ترین ویژگی افراد با اعتماد به نفس، خودکارآمدی است. آنها هر چه بخواهند را عملی می کنند. کنترل این افراد به دست خودشان است نه دیگران. به همین دلیل هرگز نمی بینید این افراد کسی را سرزنش یا ترافیک را بهانه ی دیر آمدن کنند و یا رئیس شان را مقصر شکست شان بدانند. آنها به خوبی می دانند که زندگی در کنترل خودشان است.

  1. تسلیم نمی شوند

never give up

آنها تا شکست بخورند از مسیر بازنمی مانند، بلکه به شکست و مشکلات به چشم موانعی نگاه می کنند که سکوی پرش شان در مسیر پیشرفت است. به این معنی نیست که یک کار را همیشه به یک شکل انجام می دهند. کاری که آنها می کنند این است که به دنبال دلیل اشتباه رخ داده می گردند و تلاش می کنند دوباره اتفاق نیفتد.

  1. برای کار منتظر اجازه نمی مانند

افراد با اعتماد به نفس منتظر کسی نمی مانند که به آنها بگوید چه کنند و چه نکنند. آنها وقت شان را با پرسیدن سوالاتی مانند «آیا می توانم؟» یا «آیا باید این کار را بکنم؟» هدر نمی دهند بلکه سوالی که از خود می پرسند این است: «چرا نباید این کار را بکنم؟». اگر رئیس نتواند خود را به جلسه برساند، خود اداره ی جلسه را به دست می گیرند و یا برای حل مشکل یک مشتری مسافت طولانی را بدون این که کسی به آنها بگوید طی می کنند. این افراد کاری را که باید، انجام می دهند و منتظر دیگران نمی مانند.

  1. به دنبال جلب توجه نیستند

مردم از دست افرادی که مدام جلب توجه می کنند خسته می شوند. افراد با اعتماد به نفس دقیقا می دانند که خودشان باشند بهتر از این است که خود را مهم نشان دهند. بلکه آنقدر کارشان را درست انجام می دهند که مردم جذب شان می شوند و زمانی که از آنها بخاطر کاری که کرده اند تقدیر می شود، توجه را به همه ی افرادی که در این راه به آنها کمک کرده اند جلب می کنند.

  1. نیازی به تشویق مداوم ندارند

praise

آیا تا به حال افرادی پیرامون شما بوده اند که نیازمند توجه و تشویق مداوم دیگران باشند؟ افراد با اعتماد به نفس چنین کاری نمی کنند زیرا کنترل درونی دارند. آنها موفقیت شان را در گرو دیگران نمی بینند بلکه خود تلاش می کنند موفق شوند. این گروه به خوبی می دانند که تشویق مردم به آنها اعتماد به نفس نمی دهد بلکه خودشیفتگی می دهد.

  1. کاری را به تعویق نمی اندازند

گاهی دلیل به تعویق انداختن کارها، تنبلی افراد و گاهی ترس از شکست، تغییر یا حتی موفقیت است. آنها به خود ایمان دارند و می دانند هر قدمی که بردارند به اهداف شان نزدیک تر می شوند. دست روی دست نمی گذارند و منتظر آمدن زمان صحیح نمی نشینند. اگر فکر کنند که الان بهترین وقت انجام کاری است، منتظر زمان صحیح نمی مانند، بلکه زمان را می سازند.

برای چیره شدن بر تعویق به اینجا مراجعه بفرمایید.

  1. قضاوت نمی کنند

افراد با اعتماد به نفس دیگران را قضاوت نمی کنند زیرا می دانند هر کس دلیلی برای کار خود دارد و می دانند با بد جلوه دادن دیگران احساس خوبی به آنها دست نمی دهد. این افراد وقت خود را با مقایسه کردن خودشان با دیگران تلف نمی کنند.

  1. از کشمکش اجتناب نمی کنند

آنها کشمکش ها را به عنوان مانع موفقیت نمی بینند بلکه آن را فرصتی برای مدیریت صحیح مشکل می بینند. اگر لازم باشد سازگاری نکرده و تصمیمات ناخوشایندی می گیرند اما کار درست را انجام می دهند. از نظر افراد با اعتماد به نفس، کشمکش ها بخشی از زندگی هستند و باید آنها را به خوبی مدیریت کرد.

  1. کمبود منابع سد راهشان نمی شود

nostaff

اگر کارمندان، پول یا دیگر منابع لازم کاری را نداشته باشند، چیز دیگری به عنوان جایگزین پیدا می کنند یا راه دیگری برای انجام آن می یابند.

  1. راحت طلب نیستند

از نظر این افراد، راحت طلبی دشمن دست یابی به اهداف است. زیرا راحتی منجر به خودشیفتگی و خودشیفتگی منجر به رکود می شود. زمانی که به راحتی و آسایش می رسند، برای رشد بیشتر مسئولیت های بیشتری قبول می کنند تا مبتلا به رکود نشوند. زیرا سختی به میزان کم بر رشد انسان اثر می گذارد.

منبع:
entrepreneur
برچسب ها

مطالب مرتبط

چگونه توجه انسان های قدرتمند را به خود جلب کنیم؟

با اینکه قدرت را می توان مقوله ای نسبی در نظر گرفت، به اجماع می توان چند رکن برای آن متصور شد. افراد قدرتمند، کنترل یک موقعیت یا صنعت را در دست دارند، از شما احترام می خواهند، به موفقیت رسیده اند و صاحب اختیاراتی هستند. بسیاری از ما در موقعیتی با نفوذ و اختیارات ناچیز... ادامه مطلب

چه افرادی راحت تر می توانند دیگران را متقاعد کنند؟

انسان هایی که توانایی متقاعد کردن دیگران را دارند، از گروه های شخصیتی مختلفی بوده و رویکردهای متفاوتی را به کار می گیرند؛ اما اکثر این افراد در چند ویژگی شخصیتی با یکدیگر اشتراک دارند که در ادامه به 9 مورد از آنها اشاره می کنیم: نگرش مثبت دارند اگر در میان دو محصول که یکی کاهش... ادامه مطلب

۴ توصیه ساده استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد برای اعتماد به نفس بیشتر

اگر تا به حال در محل کار کمرتان پشت رایانه خم نشده احتمالاً با حالت تقریباً افقی روی میز خود پهن می شوید. اِیمی کادی، استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد، به شما توصیه می کند به خاطر اعتماد به نفستان هم که شده، هر دوی این عادات بد را در خودتان از بین ببرید. کادی نویسنده ی کتابی... ادامه مطلب

اگر در حال حاضر روحیه خوبی ندارید بهتر است این مطلب را بخوانید

اعتماد به نفس یکی از آن چیزهایی است که به صورت طبیعی به واسطه ی بالا رفتن دانش شما تقویت می شود؛ هر کسی با پرورش و تقویت مهارت های تازه، برای به اشتراک گذاشتن آنها با دیگران احساس راحتی بیشتری خواهد کرد. اما متأسفانه اعتماد به نفس افراد با شنیدن چند کلمه ی منفی از... ادامه مطلب

فاصله شما با مهار گفتگو های درونی منفی همین ۶ قدم است

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که صدایی در سرتان حرف هایی از این دست بزند: «باز هم خراب کردم. من به هیچ دردی نمی خورم»، «از پس این کار بر نمی آیم، هیچ گاه نتوانسته ام این کار را انجام دهم. الان هم نمی توانم»، «من در مقایسه با آنها هیچ ام». گفتگوی درونی فرایندی طبیعی است... ادامه مطلب

چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟

هر کس در این دنیای پهناور استعداد هایی دارد اما به دلیل عدم اعتماد به نفس خود را دست کم گرفته و آنها را باور ندارد. در مقابل افراد موفقی هستند که کارشان را از یک ایده ی ساده شروع کرده و به درجات بالایی از موفقیت رسیده اند. عامل مشترکی که میان این کارآفرینان... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x