آمازون می خواهد فناوری ارتباطی بیسیم نوین خود را به صورت مخفیانه تست کند

آمازون می خواهد فناوری ارتباطی بیسیم نوین خود را به صورت مخفیانه تست کند

طبق اسنادی که به FCC تحویل داده شده و به دست پایگاه خبری بیزینس اینسایدر رسیده، آمازون پروژه آزمایشی اسرارآمیزی را در دست اجرا دارد. این غول تجارت الکترونیک از سازمان رگولاتوری آمریکا درخواست کرده تا مجوز آزمایش نوعی فناوری ارتباطی بیسیم نوین را دریافت دارد.

ظاهراً مراحل تست این پروژه حدود ۵ ماه طول خواهد کشید، و تحقیقات نهایی نیز سال آینده به اجرا در خواهند آمد. در این درخواست اطلاعات چندانی وجود ندارد و فقط به این نکته اشاره شده که تست مربوط به «نمونه اولیه تجهیزات و نرم افزار مرتبط با آنهاست که برای پشتیبانی از قابلیت ها و کارکردهای ارتباطی نوین طراحی شده اند.»

نکته جالب اینجاست که در ذیل درخواست، نام نیل وودوارد به عنوان مخاطب اصلی اسناد به ثبت رسیده، و بنابراین می توان فناوری مورد بحث را با Prime Air مرتبط دانست. وودوارد یکی از فضانوردان سابق ناسا است که اکنون در سمت مدیریت برنامه های بخش تست های آزمایشی و ایمنی پهپادهای تحویل کالا ایفای نقش می کند.

بیزینس اینسایدر می گوید احتمالاً این تکنولوژی نوعی روش ارتباط بیسیم برای کنترل پهپادهای آمازون را در بر می گیرد، اگرچه می تواند به دیوایس های موبایل کمپانی مورد بحث نیز مربوط باشد.

در هر صورت، غول خرده فروشی جهان قصد دارد آزمایشات اولیه را در مجاورت مقر اصلی اش در سیاتل به اجرا درآورد. پس از آن و در صورت آغاز تست های شهری که احتمالاً در مرکز کنویک ایالت واشنگتن انجام می شود، می توانیم تجهیزات پروتوتایپ مرموز آمازون را مشاهده کنیم.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato