موفقیت ایرپادها می تواند باعث افزایش 10 میلیارد دلاری ارزش اپل شود

موفقیت ایرپادها می تواند باعث افزایش 10 میلیارد دلاری ارزش اپل شود

هدفون های بیسیم ایرپاد اپل در اواخر سال ۲۰۱۶ و پس از تأخیرهای فراوان وارد بازار شدند اما به نظر می رسد که یکی از تأثیرگذارترین گجت های ساخته شده توسط اپل و در زمان مدیریت تیم کوک هستند. اکنون وبسایت «فوربس» پیش بینی کرده که به دلیل استقبال بی نظیر از ایرپادها، سهام و به دنبال آن ارزش شرکت اپل با افزایش محسوسی رو به رو خواهد شد.

وبسایت فوربس پیش بینی کرده که اپل می تواند ۲۲ میلیون ایرپاد را در سال اول عرضه وارد بازار کند که این مقدار حدود ۱۰ درصد از تعداد آیفون های به فروش رسیده در این سال خواهد بود. با این حساب درآمد اپل از فروش ایرپادها در سال ۲۰۱۷ و با قیمت میانگین ۱۴۰ دلار (قیمت ایرپادها در حال حاضر ۱۵۹ دلار است اما ما فرض می کنیم که از فروش آنها توسط فروشگاه های شخص ثالث مقدار ۱۴۰ دلار عاید اپل شود)، مبلغی معادل با ۳.۱ میلیارد دلار خواهد بود.

با فروش ایرپادها، درآمد حاصل از تجارت لوازم جانبی آیفون از پیش بینی قبلی فوربس که ۲.۲۵ میلیارد دلار (۱۱ دلار به ازای هر آیفون) بود به ۵.۴ میلیارد دلار (۲۴ دلار به ازای هر آیفون فروخته شده) افزایش یافته است.

اگر فرض شود که فروش آیفون ها مطابق پیش بینی ها بوده و دیگر متغیرها نیز ثابت باشند و درآمد حاصل از لوازم جانبی تا سال ۲۰۲۳ تغییر نکند، می توان انتظار داشت که سهام اپل با رشدی ۱.۵ درصدی مواجه شده و ارزش کمپانی کوپرتینویی ها رشدی ۱۰ میلیارد دلاری را تجربه کند.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato