طوفان پژو در داکار 2017؛ مروری بر نتایج پایانی سخت ترین رالی سال

طوفان پژو در داکار 2017؛ مروری بر نتایج پایانی سخت ترین رالی سال

طبق رسم روزهای آغازین سال جدید میلادی، امسال نیز مسابقات رالی داکار که سی و هشتمین دوره محسوب می شود، در کانون توجه علاقه مندان به ورزش های موتوری قرار گرفت. این مسابقه بزرگ برای نهمین سال متوالی است که به دلیل مسائل امنیتی از آفریقا به آمریکای جنوبی منتقل شده و در خاک کشورهای پاراگوئه، بولیوی و آرژانتین برگزار می شود.

در رقابت های امسال برای اولین بار خودروهای دسته UTV – وسایل نقلیه چهار چرخ چندمنظوره کوچک – مجاز به شرکت در مسابقات بودند.

به طور کی رالی داکار ۲۰۱۷ در دوازده مرحله و در پنج کلاس مختلف برگزار شد که شامل اتومبیل ها، کامیون ها، موتورسیکلت ها، کوادها (موتور سیکلت های چهار چرخ) و UTV ها می شود.

مسابقات بخش اتومبیل داکار ۲۰۱۷  عرصه درخشش رانندگان تیم پژو بود. در رده بندی نهایی و پس از طی مسافت ۸,۷۸۲ کیلومتری، هر سه راننده این تیم بر روی سکو قرار گرفته و عناوین نخست را به خود اختصاص دادند. در لیست تیم پژو نام رانندگان مطرحی چون اشتفان پیترهانسل، سباستین لوب و ژیل دسپره دیده می شود که هر یک جزو قهرمانان پرآوازه مسابقات رالی بوده و به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

اتومبیلی که رانندگان تیم پژو با آن به مقام قهرمانی دست یافتند،  ۳۰۰۸ DKR نام داشته و بر روی کراس اوور ۳۰۰۸ شکل گرفته است.

این خودرو به یک موتور ۳ لیتری V6 توربودیزلی مجهز شده و ناگفته پیداست که برای عبور از پستی و بلندی ها از سیستم تعلیقی بسیار ارتقا یافته برخوردار است.

در بخش کامیون ها، ادوارد نیکولایف راننده روسی تیم کاماز به مقام قهرمانی دست یافت؛ دیمیتری ساتنیکوف دیگر راننده این تیم در جایگاه دوم قرار گرفت و جرارد دی روی راننده هلندی ایویکو بر روی سکوی سوم ایستاد.

در دسته موتورسیکلت ها، سام ساندرلند راننده انگلیسی تیم Red Bull KTM قهرمان رقابت ها شد و هم تیمی وی ماتیاس والکنر اسپانیایی به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کرد. جایگاه سوم نیز به جرارد فرس، موتورسوار تیم Himoinsa Dakar رسید.

در بخش کوادها سرگئی کاریاکین روس از تیم یاماها قهرمان رقابت ها شد، دیگر هم تیمی های وی یعنی ایگناسیو کاساله شیلیایی و  پابلو کوپتی آرژانتینی به ترتیب حائز عناوین بعدی شدند.

در کلاس جدید UTV ها نیز لئوناردو تورس برزیلی، وانگ فوجیانگ چینی و راویل ماگانوف روسی عناوین اول تا سوم را کسب کردند. هر سه راننده از ساخته های شرکت آمریکایی Polaris Industries در این مسابقات بهره بردند.

شایان ذکر است مثل دوره های قبلی، امسال نیز حوادث مختلفی برای رانندگان رخ داد که منجر به خارج شدن آنها از دور مسابقات شد. از جمله حوادث مهم می توان به تصادف ناصر العطیه راننده تیم تویوتا، کارلوس ساینز راننده تیم پژو و توبی پرایس موتورسوار استرالیایی معروف تیم KTM اشاره کرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato