مبارزه فیسبوک با اخبار کذب همزمان با انتخابات آلمان آغاز می شود

فیسبوک قصد دارد ابزار جدیدی که برای مبارزه با اخبار کذب توسعه داده را به زودی و در آلمان مورد آزمایش قرار دهد. امسال، دولت فدرال آلمان انتخابات خود را برگزار خواهد کرد و سیاسیون آلمانی به هیچ وجه نمی خواهند همان اتفاقی که چندی پیش در آمریکا رخ داد، برای کشورشان تکرار شود.

در بیانیه ای به زبان آلمانی، روابط عمومی شرکت زاکربرگ اعلام کرده که کاربران فیسبوک می توانند اخبار دروغین را مشخص کرده و آن را به اطلاع برسانند. سپس کارکنان شرکت این مسئله را بررسی کرده و در صورت کذب بودن خبر، آن را علامت گذاری خواهند کرد

در این بیانیه آمده: «ماه گذشته راهکارهایی را برای مقابله با اخبار کذب در فیسبوک پرده برداری کردیم. در هفته های آتی، این قابلیت را در آلمان اجرایی خواهیم کرد.»

علاوه بر نشانه گذاری اخبار و بررسی آن ها، فیسبوک با شرکتی متخصص در زمینه بررسی حقایق به نام Corrective همکاری دارد. این سازمان خود را به عنوان «اولین اتاق خبر تحقیقی غیر انتفاعی در دنیای آلمانی زبان ها» می داند.

اما Corrective فقط یکی از شرکای فیسبوک در جریان مبارزه علیه اخبار نادرست و کذب است. وقتی که گروه مذکور، دروغ بودن خبر را تایید کرد، بنری روی آن نقش خواهد بست و در نیوزفید هم جایگاه پایین تری پیدا خواهد کرد.

در نهایت هم فیسبوک می خواهد پرداخت مالی کسانی که از این طریق کسب درآمد می کنند را دچار مشکل سازد. هم فیسبوک و هم گوگل در نوامبر ۲۰۱۶ اعلام کردند که وبسایت های خبری جعلی را از شبکه تبلیغاتی خود حذف می کنند.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟