نکات لازم برای موافقت با درخواست انتقالی تان را در اینجا بخوانید

Richard Moy نویسنده ی بخش بازاریابی استک اورفلو است. او بخش اعظمی از کارش را به مدیریت استعدادها و نیز استخدام مدیران گذرانده است. در ادامه یکی از تجربیات وی را درباره ی نحوه ی درست درخواست انتقالی می خوانیم:

در اوایل کار بودم که پیشنهاد کاری از رئیس تیم دیگر سازمان به من شد که بسیار وسوسه کننده بود. رئیس آن تیم به من گفته بود که مورد مناسبی برای کار در آنجا هستم و احساسم این بود که کار جالبی است. باید این خبر را به رئیسم می رساندم. کار سختی بود. اگر چه هرگز با درخواست انتقالی من موافقت نشد.

با اینکه خیلی گیج شده بودم اما سال ها وقت داشتم که به آن فکر کنم. متوجه شدم رویکرد من در درخواست از رئیسم نادرست بود و باعث شد من فرد خودخواهی نشان داده شوم که فقط می خواهد از آنجا بیرون بیاید.

hamrah-mechanic

از این رو در زیر نکاتی از زبان Moy برای شما آورده شده تا شما دچار این اشتباه نشوید:

  1. کار تان را به خوبی انجام دهید

جریان از این قرار بود: با اینکه همه ی کارهای محول شده را به انجام رسانده بودم اما همه ی توجه من به کار نبود بلکه خود را آماده ی کار جدید می کردم. از این رو نتوانستم رئیس را متقاعد کنم که توصیه نامه ای برای من بنویسید.

پس زمانی که پروژه ی جدیدی به شما پیشنهاد می شود در حالی که کار کنونی شما تمام نشده، برنامه ی خود را جوری تنظیم کنید که کار کنونی اولویت اول شما باشد. با این کار رئیس احترام زیادی برای تان قائل شده و رئیس جدید نیز تحت تاثیر اخلاق کاری شما قرار می گیرد.

  1. از رئیس تان درخواست ملاقاتی خارج از ساعت کاری کنید

بهتر است اگر با رئیس تنها می شوید در مورد کارهای محول شده صحبت کنید. بزرگ ترین اشباهی که من کردم این بود که در خارج از ساعت کاری در مورد رفتن از آنجا صحبت نکردم و دقیقا در یک قرار کاری که 12 مورد برای بحث وجود داشت، جریان رفتن خود را نیز ذکر کردم. این کار ناشیانه ی من نه تنها باعث شد رئیس درخواست من را بی اهمیت بداند بلکه به انتهای لیست کاری رئیس منتقل شد.

پس از رئیس تان درخواست کنید که زمانی را خارج از وقت کاری به شما اختصاص دهد تا در مورد موضوعی با او صحبت کنید. البته این امر به میزان صمیمیت شما با رئیس بستگی دارد. با این کار نشان می دهید که موضوع برای شما جدی و مهم است.

  1. عنوان کار را با جزئیات بیان کنید

این مورد به نظر کاملا واضح است. اما زمانی که رئیس وقت خود را به من اختصاص داد تا در این مورد با او صحبت کنم تنها جمله ای که در سر داشتم این بود: « من واقعا دوست داردم به تیمی که در ساختمان دیگر وجود دارد ملحق شوم.» به دلایلی مکالمه ی ما در همین جا قطع شد. چرا که قطعا رئیس من به این فکر می کرد که می خواهم از دست تیم او راحت شوم. اگر چه کاملا درست بود و من واقعا به تیم دیگری علاقه داشتم، اما مشکل بزرگ تر من این بود که اصلا شغلی برای من در آنجا نبود.

برای مثال زمانی که متوجه می شوید تیم بازاریابی به دنبال استخدام شخصی می گردد که مهارت هایش دقیقا مشابه مهارت های شماست، بهتر است این گونه به رئیس بگویید: «شنیده ام که تیم بازاریابی به دنبال شخصی با سابقه ی طراحی گرافیک می گردد که دقیقا مطابق با من است.» نه که بگویید: «می خواهم در بازاریابی کار کنم.»

هیچ رئیسی از این خوشحال نمی شود که کارمندش برای یک موقعیت نامعلوم در تیم دیگر می خواهد موقعیت فعلی خود را تغییر دهد و از تیمش برود. حتما قبل از اینکه به ملاقات با رئیس بروید، خود را به جای او گذاشته و ببینید چگونه در مورد حرف های شما فکر می کند.

فرض کنیم که موقعیت کاری دلخواه تان در تیم دیگری فراهم شده است و تمام نکات بالا را در نظر گرفته و قرار است به بخش دلخواه تان انتقال پیدا کنید. این لحظه مهم تر از لحظات دیگر است. تا آخرین لحظه به خوبی کار کنید و تمام کارها را برای شخصی که جایگزین شما می شود آماده کنید که در ابتدای کار با سختی مواجه نشود. چرا که انتقالی با استعفا فرق می کند. شما همچنان چشم در چشم افرادی می شوید که قبلا با آنها همکار بوده اید.

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

۶ مزیت به اشتراک گذاری تجربه و دانش در شرکت‌ها

به اشتراک گذاشتن دانش و اطلاعات کاری در هر شرکت و سازمانی می‌تواند تبعات بسیار خوبی برای آن مجموعه به دنبال داشته باشد. اگر در مجموعه کاری، تجربه، دانش و اطلاعات به شکل درستی به اشتراک گذاشته نشود، مشکلات جدی در روند کار پیش خواهد آمد. در هر شرکتی، افراد مختلفی مشغول به فعالیت هستند که... ادامه مطلب

چهار سوال سرنوشت‌ساز برای شکار مستعدترین نیروها در مصاحبه استخدامی

شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، پیشرفت خود را مدیون پرسنل توانمند و متخصصی هستند که از هر نظر برای جایگاه شغلی به درستی انتخاب شده‌‌اند. یکی از رمز و رازهای موفقیت شرکت‌ها، استخدام نیروی متخصص و توانمند است. اما چگونه و به چه روشی می‌توان استعدادهای شاخص و برتر را شناسایی کرد؟ چطور می‌توان به روند... ادامه مطلب

سطح مطلوب استرس برای دستیابی به حداکثر بازدهی چقدر است؟

تحقیقات نشان داده رابطه مستقیم و معناداری بین کارایی و عملکرد فرد و میزان استرس وی وجود دارد. اگر میزان استرس از حدی بیشتر یا کمتر شود، کارایی فرد افت می‌کند ولی جالب است بدانید سطح مناسبی از استرس، به بهبود کارایی و عملکرد فوق‌العاده کمک می‌کند. اما چطور می‌توان متوجه شد که چه سطحی از... ادامه مطلب

هفت استراتژی برای تصمیم گیری گروهی بهتر

شاید شما هم شنیده باشید که می‌گویند در تصمیم گیری، دو فکر بهتر از یک فکر است و سه فکر بهتر از دو فکر. برخی افراد همین ایده را در زندگی و کسب و کار خود در پیش می‌گیرند و عموما وقتی مشکلی پیش می‌آید سعی می‌کنند، مساله را با تفکر گروهی به سمت حل... ادامه مطلب

اریکسون شرکت مخابراتی Cradlepoint را با پرداخت ۱.۱ میلیارد دلار تصاحب کرد

«اریکسون»، شرکت سوئدی تولید کننده تجهیزات اپراتورهای مخابراتی «Cradlepoint» را به ارزش 1.1 میلیارد دلار تصاحب کرد. باتوجه به اقتدار شرکت سوئدی در حوزه تجهیزات 5G، تصاحب این شرکت به بهبود جایگاه اریکسون در زمینه 5G نسبت به رقبای قدری مثل نوکیا کمک بسیاری می‌کند. اریکسون رسما این موضوع را تایید کرده است. به گفته Cradlepoint،... ادامه مطلب

افزایش قیمت تاکسی‌های اینترنتی از کجا سرچشمه می‌گیرد؟

شرایط اقتصادی کشور در حالتی بحرانی است و کرونا هم تبدیل به یک مشکل مضاعف شده. کشورمان در وضعیتی دچار کرونا شد که شرایط اقتصادی پیش از آن نیز ثبات نداشت. افتادن سایه کرونا روی ایران در شرایط کنونی، بیشتر از هر چیز مردم را با خود درگیر کرد؛ از هزینه‌های ابتدایی تا هزینه حمل و... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟