ال جی G6 به چیپست اسنپدراگون 835 مجهز نخواهد بود، چون گلکسی S8 به آن نیاز دارد

جدیدترین اخبار در مورد موبایل مورد انتظار ال جی G6 که گفته می شود تا پایان همین سال معرفی و روانه بازار خواهد شد حکایت از اتفاق عجیبی دارند.

اخیراً فوربز گزارش داده که برخلاف شایعات پیشین پرچمدار آتی کره ای ها از چیپست قدرتمند و جدید اسنپدراگون ۸۳۵ بهره مند نخواهد بود و در عوض به SoC سال قبل کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۲۱ مجهز است.

چرا؟ به این علت که تولید انبوه پردازنده های مجتمع جدید کوالکام به فرصت بیشتری نیاز دارد و از طرفی سامسونگ تمام موجودی آن را برای موبایل های گلکسی S8 مصرف خواهد کرد.

همانطور که گفته می شود پرچمدار جدید سامسونگ احتمالاً نیمه اول اردیبهشت ماه روانه بازار خواهد شد و بنابراین هر کمپانی دیگری که بخواهد موبایلش را پیش از این موعد عرضه کند، می بایست دست به دامان چیپستی دیگر شود.

نکته مهمی که وجود دارد این است که کوالکام چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ را با همکاری سامسونگ ساخته؛ بنابراین طبیعی است که موبایل های این شرکت در اولویت قرار داشته باشند.

اخیراً کمپانی تایوانی HTC هم از جدیدترین پرچمدارش با عنوان U Ultra پرده برداشته که از اسنپدراگون ۸۲۱ برخوردار است و احتمالاً گرفتار همان مشکلی شده که برای ال جی G6 محتمل به نظر می رسد.

نظرات ۲۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟