مقاومت عجیب آیفون 7 در برابر نفوذ آب [تماشا کنید]

اپل برای نخستین بار تلفن های همراه را به قابلیت ضد آب مجهز کرد و بر همین اساس آیفون 7 را با استاندراد IP67 عرضه کرد. اگر پیگیر اخبار تلفن های همراه اپل بوده باشید حتما با ویدیوهای کاربران برای تست قابلیت مذکور را مشاهده کرده اید. اما حالا خبرهایی از سیبری به گوش می رسد که آیفون 7 توانسته در موقعیتی طبیعی اپل را سر افراز کند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که شخصی برای ماهی گیری به رودخانه Lena در سیبری رفته بود؛ جایی که دمای هوا تا 36- درجه سانتیگراد نیز می رسد. زمانی که کاربر در حال ماهی گیری بود تلفن همراه آیفون 7 او داخل سوراخی ایجاد شده در یخ می افتد.

طبق استاندارد IP67 موبایل مورد بحث می توانست مدت زمان 30 دقیقه را در عمق 1.5 متری تحمل کند. از آنجا که ماهی گیر نمی توانست به داخل آب شنا کند، تصمیم گرفت از یک غواص کمک بگیرد.

روز بعد و پس از گذشت 13 ساعت، در حالی غواص اسمارت فون را از داخل آب خارج کرد که در کمال ناباوری کارایی خود را حفظ کرده و حتی یک تماس از دست رفته نیز ثبت کرده بود. در طی مدت زمان 13 ساعتی که آیفون 7 در شرایط محیطی سخت قرار داشت، باتری آن از 35 درصد به 19 درصد کاهش یافته بود.

به نظر می رسد که آیفون 7 در برابر نفوذ مایعات مقاومت بالاتری را نسبت به استاندارد IP67 از خود نشان می دهد. همانطور که پیش از این در دیجاتو خواندید اپل قصد دارد در آیفون 8 پا را فراتر گذاشته و از IP68 در نسل بعدی تلفن های همراه خود استفاده کند.

سرور ابری

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟