سقوط سامسونگ به رتبه دوم؛ اپل بزرگترین فروشنده موبایل در فصل آخر ۲۰۱۶

سقوط سامسونگ به رتبه دوم؛ اپل بزرگترین فروشنده موبایل در فصل آخر ۲۰۱۶

سقوط سامسونگ به رتبه دوم؛ اپل بزرگترین فروشنده موبایل در فصل آخر ۲۰۱۶

بر اساس گزارش مؤسسه «Strategy Analytics»، اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ موفق شد که عنوان پرفروش ترین تولیدکننده تلفن همراه را از سامسونگ برباید. گزارش منتشر شده عنوان می کند که اپل در حدود ۸۰۰,۰۰۰ گجت بیشتر از سامسونگ به فروش رسانده و رقم فروش ۷۸.۳ میلیون دستگاه را از خود بر جای گذاشته که معادل با ۱۷.۸ درصد از سهم موبایل های هوشمند عرضه شده به بازار است.

گفتنی است خبر فوق برای کسانی که در ماه های گذشته پیگیر اخبار مربوط به سامسونگ بوده اند، تعجب آور نیست زیرا غول تکنولوژی کره مجبور شد مهم ترین تلفن همراه سال گذشته خود یعنی گلکسی نوت ۷ را به دلیل مشکلات باتری که منجر به آتش گرفتن آن می شد، از بازار فراخوان کرده و جمع آوری کند.

با وجود آنکه اپل در سه ماهه چهارم ۲۰۱۶ شاهد رشد ۵ درصدی فروش اسمارت فون هایش نسبت به سه ماهه انتهایی ۲۰۱۵ بود اما باید اشاره کرد که ۲.۵ میلیون دستگاه نوت ۷ که سامسونگ از بازار جمع آوری کرد می توانست به راحتی جایگاه اول را در به کمپانی کره ای اختصاص دهد.

لازم به ذکر است با در نظر گرفتن آمار مربوط به کل سال ۲۰۱۶، اپل با سهم ۱۴.۵ درصدی خود کماکان پشت سر سامسونگ قرار داشته و کره ایها موفق شدند ۲۰.۸ درصد از سهم بازار را کسب کنند.

در این میان شرکت چینی اوپو با افزایش قابل توجه ۹۹ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ توانست با کسب ۵.۷ درصد از بازار در جایگاه چهارم و در زیر دیگر کمپانی چینی یعنی هواوی با سهم ۹.۳ درصدی قرار گیرد.

نکته قابل بحث دیگر در گزارش مؤسسه «Strategy Analytics» رشد ۳.۳ درصدی صنعت تلفن های همراه در سال ۲۰۱۶ بود که البته نسبت به رقم ۱۲ درصدی مربوط به سال پیش از آن، با کاهش رو به رو شده است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل