کمپانی Snap عرضه اولیه سهام خود را آغاز می کند

کمپانی Snap عرضه اولیه سهام خود را آغاز می کند

Snap Inc، کمپانی مادر اسنپچت اخیراً به صورت رسمی مستندات مربوط به عرضه اولیه سهام خود را تهیه نموده و اطلاعاتی درباره سرویس پیام رسان محبوب خود منتشر کرده است. اگرچه اسنپ برخی از شروط خود را در مستندات قرار نداده، اما وال استریت ژورنال ارزش کمپانی را رقمی بالغ بر ۲۰ الی ۲۵ میلیارد دلار پیش بینی می کند.

در این صورت، اسنپ بزرگترین عرضه اولیه سهام بعد از ورود علی بابا به بازار در سال ۲۰۱۴ را تجربه خواهد کرد و ارزشی به مراتب بیشتر از پیشنهاد ۳ میلیارد دلاری فیسبوک در سال ۲۰۱۳ برای خرید آن، می یابد.

اسنپ در فرم S-1 خود، اشاراتی به برخی از رشدهای چشمگیرش طی سال گذشته میلادی داشته است. به گفته این کمپانی، به صورت میانگین، ۱۵۸ کاربر روزانه از اسنپچت استفاده می کنند و بیش از ۲.۵ میلیون اسنپ در هر روز ساخته می شود. اسنپ توانسته در سال ۲۰۱۶، به رکورد درآمد ۴۰۴.۵ میلیون دلاری دست یابد که تا شش برابر از درآمد ۵۸.۷ میلیون دلاری آن در سال ۲۰۱۵ بیشتر است.

نکته جالب توجه در مستندات اسنپ، ابراز آگاهی این کمپانی از رابط کاربری نه چندان مناسب اپلیکیشن پرچمدار خود است، اما کمپانی مورد اشاره اعتقاد دارد که حتی چنین مشکلی سبب نشده تا کاربران از استفاده از اسنپ چت رویگردان شوند.

اسنپ در بخشی دیگر از فرم S-1، بر لزوم «بی طرفی شبکه» تاکید ورزیده و گفته که تمایلی برای اولویت بندی اطلاعات، بسته به شبکه های مختلف ندارد؛ قانونی که در حال حاضر ممکن است از سوی رگولاتوری FCC و زیر سایه دولت دونالد ترامپ، با تغییراتی مواجه گردد. کمپانی اسنپ می گوید در صورت اعمال تغییرات اساسی در این قانون و فراهم آوردن امکان اولویت بنده دسترسی به ترافیک یا اپلیکیشن هایی خاص در اروپا و آمریکا، «آسیبی جدی» به تجارتش وارد می شود.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato