آیا ماسک از پروژه تونل های حفر شده خود برای ایده هایپرلوپ استفاده خواهد کرد؟

به نظر می رسد ایلان ماسک در رابطه با تونل ها جدی و مصمم باشد. روز گذشته مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس توییتی را برای بروزرسانی پروژه تونل های خود منتشر کرد که یک دستگاه حفاری را در حال انجام کار نشان می دهد.

ماسک برای عکس مورد اشاره توضیحی را ارائه نداده و تنها به واژه «ماینکرفت» بسنده کرده است که کار را برای حدس و گمان مشکل می کند.

در هفته گذشته میلیارد جسور پروژه حفر تونل از مقر SpaceX واقع در لس آنجلس را به صورت آزمایشی شروع کرده بود. اما هم اکنون به نظر می رسد که او در نظر دارد تا تونل ها را با ایده دیگر خود ادغام کند: هایپرلوپ.

زمانی که ماسک در دسامبر سال گذشته و در ترافیک شهر به فکر حفر تونل برای دور زدن ترافیک افتاد، شاید مردم تصور می کردند که او شوخی می کند. ماسک با پاسخ به پیغام یکی از دنبال کنندگانش در توییتر گفت که احتمال دارد از این تونل ها برای ایده هایپرلوپ نیز استفاده کند.

مدیر عامل تسلا پیش از این گفته بود:

ما می خواهیم به بررسی دستگاه حفاری بپردازیم و راهی برای افزایش سرعت پیدا کنیم که علی رغم حفظ ایمنی، تأثیری بر مردم روی سطح زمین نداشته باشد. من امیدوار هستم که بتوانیم سرعت حفاری را حداقل ۵ برابر و یا شاید ۱۰ برابر افزایش دهیم.

هنوز مشخص نیست که این پروژه چه موقع به پایان رسیده و چه مقدار کاربردی خواهد بود.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟