احداث کارخانه 7 میلیارد دلاری شارپ در آمریکا احتمالا در نیمه نخست 2017 آغاز می شود

براساس اعلام منابع آگاه، کمپانی ژاپنی شارپ در نیمه نخست سال جاری میلادی، فرایند ساخت کارخانه ای با بودجه ۷ میلیارد دلار را در خاک آمریکا آغاز می کند. این پروژه پیشتر از جانب شریک تایوانی شارپ یعنی فاکسکان اعلام شده بود.

اما تصمیم فاکسکان برای محول نمودن پروژه به شارپ همزمان با آماده شدن شینزو آبه نخست وزیر ژاپن برای سفر به آمریکا صورت می گیرد. آقای آبه قرار است در این سفر با دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا دیدار کند که پیشتر در نطق ریاست جمهوری اش اعلام کرده بود، آمریکا در درجه اول اولویت برای او قرار دارد.

طبق گفته فرد آشنا با این موضوع، نخست وزیر ژاپن در پکیج پیشنهادی خود که امیدوار است خوشایند ترامپ واقع شود از سرمایه گذاری های گسترده شارپ در خاک آمریکا خبر خواهد داد که می تواند ۷۰۰ هزار فرصت شغلی را در این کشور ایجاد نماید.

به دنبال این سرمایه گذاری ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در آمریکا ایجاد می شود

این شخص که اجازه مصاحبه با رسانه ها را نداشته و خواستار مجهول ماندن هویتش بعد از مصاحبه با رویترز شده، اعلام داشته: سرمایه گذاری توسط یک کنسرسیوم ژاپنی انجام خواهد شد که سازندگان تجهیزات تولیدی را نیز شامل می گردد.

در مقابل اما سخنگوی شارپ اظهار نمود: هنوز تصمیمی برای ایجاد کارخانه در آمریکا اتخاذ نشده و فاکسکان نیز از هرگونه اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

گفتنی است Terry Gou مدیرعامل فاکسکان ماه گذشته اعلام داشت که سرمایه گذاری هفت میلیارد دلاری برای ایجاد کارخانه ساخت نمایشگر در آمریکا را بررسی می کند اما نگفت که دقیقا چه زمانی تصمیم نهایی اش را مطرح می کند.

Gou مدعی شد که فاکسکان از سال ها قبل احداث این کارخانه را بررسی کرده است منتها این مساله زمانی علنی شده که ماسایوشی سان مدیر گروه سافت بنک پیش از ملاقات ماه دسامبرش با دونالد ترامپ با Gou در این باره حرف زده.

در پایان باید اشاره نماییم که سال قبل فاکسکان با خرید دو سوم از کمپانی شارپ مالکیت آن را در اختیار گرفت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟