معرفی اپلیکیشن Pitch؛ تیونری دقیق و حساس برای کوک کردن انواع ساز

معرفی اپلیکیشن Pitch؛ تیونری دقیق و حساس برای کوک کردن انواع ساز

اسمارت فون ها نقش خیلی از وسایل الکترونیکی قدیمی را کم رنگ کرده اند. این روزها کمتر کسی را می بینید که ماشین حساب در دستش بگیرد یا برای طبیعت گردی دستگاه جی پی اس به همراه داشته باشد، چرا که در جیب همه آچار فرانسه ای به اسم اسمارت فون هست که به خوبی از پس تمام این کارها بر می آید.

کوک کردن ساز هم جزو کارهایی است که موبایل ها در آن تبحر دارند. این موضوع را پس از تست اپلیکیشن Pitch که برای iOS منتشر شده متوجه می شوید. اپلیکیشن مستقل Pitch را یک هنرجوی موسیقی توسعه داده که با آن می توانید انواع ساز را کوک کنید؛ از گیتار گرفته تا ویولن، ویولنسل، فلوت، کلارینت، ترومپت و به طور کلی هر سازی که بتوان آن را از طریق یک تیونر کوک کرد.

این اپلیکیشن برای تشخیص نت ها از طریق میکروفون سه درجه حساسیت دارد: پایین، متوسط و بالا که بسته به خلوت یا شلوغ بودن اطرافتان قادرید بین آن ها جابجا شوید. البته به لطف میکروفون قدرتمند آیفون و آیپد حتی در حالت متوسط هم عملکرد بسیار خوبی از اپلیکیشن شاهد هستید.

پس از تعیین ساز و فرکانس کوک استاندارد در تنظیمات اپلیکیشن، حالا می توانید نت ها را با آن چک کنید. مثلا برای کوک کردن گیتار وقتی خواهان کوک استاندارد (می، لا، ر، سل، سی، می) هستید می توانید تک تک سیم ها را از بالا به پایین بنوازید تا وقتی به نت درست رسیدید، اپلیکیشن با سبز شدن صفحه این موضوع را به اطلاعتان برساند.

البته تک تک نت ها را به طور جداگانه هم می توانید بشنوید. اپلیکیشن منویی جداگانه را به آکوردهای مختلف اختصاص داده تا با شنیدن صدای آن ها بتوانید گوشتان را برای تشخیص نت های مختلف تقویت کنید. این خصوصیت باعث شده که Pitch به جز کوک کردن ساز برای علاقه مندان به خوانندگی هم بتواند کاربرد داشته باشد.

اما یکی از قابلیت های جالب Pitch نگه داشتن آمار کوک کردن های شماست. هر بار که این کار را انجام می دهید، اپلیکیشن در دیتابیس خود ثبت می کند که چقدر زمان برای کوک کردن صرف کرده اید و ساز شما چند ساعت در روز کوک درستی داشته. جالب این که اپلیکیشن آمار سیم هایی از ساز که کوک کردنشان بیشتر از بقیه زمان گرفته را هم به شما نشان می دهد.

Pitch کاملا رایگان است و با این حال هیچ اثری از تبلیغات در آن نمی بینید. این تیونر خوب و قدرتمند را می توانید همین حالا از اپ استور دریافت کنید.

Pitch - Tuner App for iPhone
  • Pitch - Tuner App for iPhone
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Daniel Kuntz
  • سیستم عامل: iOS
  • حجم: ۳۹.۲ مگابایت
دانلود
اپ‌استور

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato