مایکروسافت برخی از بهبودهای امنیتی جدید ویندوز 10 را معرفی کرد

با نزدیک شدن به کنفرانس امنیت RSA، روز گذشته مایکروسافت برخی از بهبودهای امنیتی و نقاط عطف ویندوز 10 را معرفی کرد. ردموندی ها پیش از این آخرین نسخه سیستم عامل خود را به عنوان یک محصول مناسب برای استفاده در شرکت های تجاری و سازمان ها عنوان کرده بودند و اخیراً به معرفی نوآوری های امنیتی آن پرداخته اند که با استفاده از محصولات سرفس و ویندوز 10 عملی خواهد بود.

مایکروسافت اعلام کرده است که ویندوز 10 به لیست مورد تأیید آژانس امنیت ملی آمریکا در آمده و به طور مشابه سرفس پرو 3، پرو 4 و سرفس بوک ها تنها دیوایس های مجهز به ویندوز 10 هستند که جوابگوی «نیازهای امنیتی بالا» هستند.

ردموندی های همچنین اعلام کرده اند که لایه امنیت سخت افزاری دیگری با عنوان «(Surface Enterprise Management Mode (SEMM» را به محصولات سرفس خود افزوده اند که به سبب آن مدیران IT در سازمان ها می توانند از طریق فیرمور دستگاه ها مالکیت آنها را در دست گیرند، آنها را قفل کنند و یا پیکربندی سخت افزاری را تغییر دهند. SEMM قابل استفاده در سرفس پرو 4، بوک و استودیو است.

علاوه بر آن اهالی ردموند اعلام نمودند که در بروز رسانی Creators، با گسترش بخش مدیریت دستگاه در ویندوز 10 تنظیمات امنیتی بیشتری برای کار با MDM مهیا خواهد شد.

مایکروسافت برای کنار گذاشتن رمز عبورها سازمان ها را به استفاده از ویندوز Hello دعوت کرده و قابلیت «قفل پویا» را معرفی کرده تا در مواقعی که کاربر در پشت سیستم خود حضور نداشت به طور خودکار آن را قفل کند.

در بخش دیگر نیز کمپانی به معرفی قابلیت «پذیرش آپدیت» در کنار تحلیل ویندوز پرداخت که به سازمان امکان بررسی پیشرفت و عیب یابی دیوایس های تحت ویندوز 10 را خواهد داد.

مایکروسافت با معرفی ویندوز 10 به عنوان امن ترین نسخه ویندوز، در کنفرانس RSA سان فرانسیسکو به ارائه توضیح درباره قابلیت های معرفی شده خواهد پرداخت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟