خشونت و جسارت؛ معرفی سوپر SUV ششصد اسب بخاری آئودی برای سال 2018

خشونت و جسارت؛ معرفی سوپر SUV ششصد اسب بخاری آئودی برای سال 2018

حدود یک ماه پیش، آئودی از مدل کانسپت Q8 در نمایشگاه خودرو آمریکا پرده برداری کرد که نوید یک خودروی پر قدرت از سری RS را می داد. آئودی RS Q8 از یک موتور ۴ لیتری V8 BITURBO به همراه یک جعبه دنده ۸ سرعته بهره می برد.

خبر های منتشر شده نشان می دهد که RS Q8 مشخصاتی همانند S8 PLUS دارد و ۶۰۵ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن بر متر گشتاور را ارائه می دهد.

این در حالی است که تمام قدرت این موتور به لطف سیستم Quattro آئودی به چهار چرخ آن منتقل می شود. طبق گفته های آئودی این خودرو زیر ۵ ثانیه زمان لازم دارد تا ۰ تا ۱۰۰ را پر کند و حداکثر سرعت آن به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

همانطور که مشاهده می کنید RS Q8 ظاهری خشن تر نسبت به گذشته داشته دارد. آن هم به لطف جلو پنجره های بزرگتر، بادشکن های جلویی بلندتر و همچنین چراغ هایی با تکنولوژی جدید سری چراغ های ماتریکس LED.

برخی ویژگی های اسپرتی این خودرو به درون اتاق نیز نفوذ کرده است و باعث شده تا شاهد کابینی اسپرت تر و منظم تر نسبت به مدل معمولی Q8 باشیم.

البته این خودرو به اندازه شایعاتی که از آن پخش شده بود شگفت اور نیست. همانطور که خود آئودی تایید کرده است، باید منتظر محصولات چالش بر انگیز تری از سوی این شرکت باشیم.

به طور مثال می توان به RS Q5 و حتی مدل RS Q2 اشاره کرد. همچنین آئودی در حال کار بر روی یک هایپر کار به عنوان جانشین R8 V10 PLUS است.

تولید آئودی RS Q8 طبق برنامه از سال ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد و با توجه به مشخصات فنی و زمان عرضه به نظر می رسد که باید انتظار دیدن شباهت هایی بین این سوپر SUV و اولین شاسی بلند لامبورگینی (اوروس) را داشته باشیم.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato