ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

افتتاح مجتمع KoVAC، گام بزرگ کره جنوبی برای پیشگامی در حوزه واقعیت مجازی

به عقیده اکثر کارشناسان، تحول اساسی بعدی حوزه موبایل و گیمینگ در گرو واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خواهد بود و به همین دلیل اکثر کمپانی های بزرگ قصد دارند خودشان را به عنوان پرچمدار ...

به عقیده اکثر کارشناسان، تحول اساسی بعدی حوزه موبایل و گیمینگ در گرو واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خواهد بود و به همین دلیل اکثر کمپانی های بزرگ قصد دارند خودشان را به عنوان پرچمدار این راه مطرح نمایند. کره جنوبی نیز عزم خود را برای پیشگامی در صنعت AR/VR جزم کرده و می خواهد به «ابرقدرتی جهانی» در این زمینه بدل گردد.

دولت کره جنوبی در راستای تحقق این هدف، به تازگی مجتمع بزرگی را با هدف پرورش و توسعه فعالیت های بومی در حوزه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده افتتاح نموده.

اقدام کره ای ها کاملاً به موقع صورت گرفته، زیرا با توسعه بازار AR و VR طی سال های اخیر، سرمایه عظیمی به این حوزه وارد شده و ایجاد مجموعه ای اختصاصی در کشوری با زیرساخت های عظیم فناوری می تواند سرمایه هنگفت را به سمت آنها سرازیر نماید.

این مجتمع که KoVAC نام گرفته، بخشی از راهبردهای زیرساختی عظیم کره جنوبی در حوزه واقعیت مجازی/افزوده به شمار می رود که بودجه ای بالغ بر 350 میلیون دلار را به خود اختصاص داده. هم اکنون شش مرکز دیگر اختصاصی دیگر نیز در این کشور فعال هستند و دولت کره جنوبی قصد دارد تا سال 2020 تعداد این مجموعه ها را به 20 برساند.

جالب است بدانید کره جنوبی مدت هاست که برنامه «شهر دیجیتال» را در دستور کار دارد و سطح حمایت دولت از این برنامه خارق العاده است. مرکز KoVAC نه تنها فضای کاری ویژه ای را برای فعالان این عرصه فراهم می سازد، بلکه تجربه واقعیت مجازی برای علاقه مندان و آموزش بیش از 2200 متخصص در این حوزه را نیز محقق می کند.

وزیر علوم، ICT و آینده نگری کره جنوبی در جریان افتتاح این مرکز اعلام کرد:

دولت تمام تلاش خود را در راستای حمایت از توسعه دهندگان و شرکت های فعال به کار می بندد تا بتوانند به سمت بازارهای جهانی پیش بروند.

مشخصاً این سطح از پشتیبانی و حمایت، آینده بسیار روشنی را برای اقتصاد کره جنوبی در پی دارد. در مرکز KoVAC شرکت های بزرگ می توانند در کنار استارتاپ ها و گروه های تحقیقاتی نوپا به فعالیت بپردازند و آنها را به قطب واقعیت مجازی و واقعیت افزوده جهان بدل نمایند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی