اپل می خواهد کارخانه ای چینی را به صف تامین کنندگان پنل OLED آیفون اضافه کند

اپل در حال مذاکره با کمپانی چینی BOE Technology است تا نیازهای نمایشگر OLED آیفون های سال ۲۰۱۸ را تامین ساخته و فرآیند انتقال از پنل LCD به OLED را تا آن موقع تکمیل کند.

وب سایت معتبر بلومبرگ گزارش می دهد که کمپانی ساکن کوپرتینو از ماه ها قبل مشغول آزمایش و بررسی نمایشگرهای OLED شرکت مذکور است، اما هنوز قراردادی جهت همکاری مستقیم منعقد نشده است.

کمپانی BOE یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نمایشگر در کشور چین محسوب می شود و اخیراً ۱۴.۵ میلیارد دلار برای راه اندازی دو کارخانه جدید AMOLED هزینه کرده است.

اما از آنجایی که فرآیند مذاکره هنوز در مراحل ابتدایی خود است، تامین نیازها برای موبایل ۲۰۱۷ اپل موسوم به آیفون ۸ امکان پذیر نیست؛ بنابراین کوپرتینویی ها تصمیم دارند در صورت لزوم برای سال ۲۰۱۸ از آنها یاری بجویند.

همانطور که می دانید گفته می شود سامسونگ در درجه نخست و سپس شارپ، ال جی و ژاپن دسپلی که وظیفه تامین نمایشگرهای OLED اپل را بر عهده دارند، توانایی تطمیع نیازهای آیفون سال آتی را ندارند.

در نتیجه احتمالاً تنها یکی از مدل های احتمالی موبایل هوشمند اپل در سال ۲۰۱۷ به پنل OLED مجهز خواهد بود و سایر نسخه ها با همان نمایشگر LCD عرضه می شوند.

گفتنی است اگر قرارداد مذکور به سرانجام برسد، BOE اولین شرکت غیر کره ای یا ژاپنی خواهد بود که عهده دار توسعه صفحه نمایش برای آیفون شده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟