مشخصات فنی نسل جدید تویوتا سوپرا به رسانه ها درز کرد

مدت هاست که خبری در رابطه با تولید نسل جدید تویوتا سوپرا با مشارکت ب ام و در محافل غیر رسمی مطرح شده است و حالا به نظر می رسد که انتشار یک تصویر از کاتالوگ سوپرای جدید به تمام گمانه زنی ها، رنگ و بوی جدی تری بخشیده است.

این تصویر در بروشور ضمیمه یکی از مجلات ژاپنی به نام Holiday Auto چاپ شده است و مستقیما از تویوتا درز نکرده است.

وبسایتی صربی بروشوری رسمی از تویوتا سوپرای مورد نظر منتشر کرده است. اگر این بروشور صحت داشته داشته باشد، ثابت می کند که محصول جدید تویوتا نه تنها نام محبوب "سوپرا" خواهد داشت، بلکه دارای آرم برند Gazoo Racing به شکل حروف سفید “GR” در لوگویی قرمز و سفید خواهد بود.

بخشی از جلوی خودرو نیز قابل مشاهده است و نشان می دهد که محصول جدید به ایده خیره کننده FT-1 وفادار خواهد ماند.

یکی از صفحات بروشور، مشخصات فنی خودرو را بیان می کند، از جمله ابعاد سوپرا: ۴ متر و ۳۸ سانتی متر طول، ۱ متر و ۸۳ سانتی متر عرض، ارتفاع ۱ مترو ۲۸ سانتی متر و فاصله دو محور ۲ متر و ۴۷ سانتی متر هستند. بسته به مدل خودرو، سوپرای جدید وزنی بین ۱۳۵۰ کیلوگرم الی ۱۴۳۰ کیلوگرم و چرخهای ۱۸ تا ۱ اینچی آلیاژی خواهد داشت.

نسخه اولیه قرار است به یک موتور ۲ لیتری بنزینی توربوشارژ با توان ۱۹۲ اسب بخار و گشتاور ۳۲۰ نیوتن بر متر مجهز باشد. پیکربندی قویتر با همان میل لنگ می تواند قدرت را ۲۵۲ اسب بخار افزایش دهد.

در جدیدترین و بهترین مدل سوپرا، از یک موتور بزرگتر ۳ لیتری ۶ سیلندر استفاده خواهد شد که ۳۴۰ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتن بر متر گشتاور را تامین می کند.

در این مدل جدید سوپرا، قرار است از موتور بی ام و استفاده شود و اتفاقا مدل ۲۵۲ اسب بخار با قدرت  مدل فعلی ۳۳۰i هماهنگ است. این فقط یک نشانه است که در بروشور به چشم می آید و گمان می رود گل سر سبد سوپرا از همین موتور ۶ سیلندره استفاده خواهد کرد، منتها با ۱۴ اسب بخار قدرت بیشتر.

آخرین شایعات نشان می دهد، تویوتا نمونه ای شبیه به محصول نهایی در Tokyo Motor Show در اکتبر نمایش خواهد داد. این ماشین قرار است سال ۲۰۱۸ به بازار آید و رقیبی برای محصول شرکت Magna Steyr در گراتس تریش باشد، جایی که قطعات یدکی BMW Z4 ساخته می شوند

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟