چگونه کارهای خود را با نتایجی درخشان به پایان برسانیم؟

تا به حال به افراد بسیار موفقی که در تلویزیون نشان داده می شوند دقت کرده اید؟ آیا آنها همیشه در این راحتی و آرامش بوده اند؟ خیر. آنها سال ها سخت کار کرده و بیشتر از شانس به تلاش، هدف و علم اعتقاد داشتند. صرف نظر از هر کاری که می کنید، کلید حیاتی دست یابی به نتایج برجسته، بهره وری بالاست.

برای بهره وری تعاریف زیادی گفته شده است. اما محبوب ترین آنها از این قرار است: استفاده از زمان، انرژی، هوش، منابع و فرصت ها برای رسیدن به اهداف. از آنجایی که بهره وری رابطه ی مستقیمی با دست یابی به اهداف دارد، در زیر چند راه رسیدن به بهره وری بالا آورده شده است.

  • سادگی

به عنوان یک کارآفرین باید از پیچیدگی ها پرهیز کنید و تا می توانید بر کارهایی متمرکز شوید که اثر شگرفی بر بهره وری تان می گذارند. با این کار بعد از مدتی متوجه تغییر نگرش تان به امور شده و انگیزه ی بیشتری برای ادامه ی کار پیدا خواهید کرد. سعی نکنید که 50 مهارت را کسب کنید. تنها به مهارت هایی اکتفا کنید که در کارتان اثرگذار است.

  • برنامه ریزی

برای بهره وری بیشتر باید در ابتدا تصمیم بگیرید چه کارهایی را به چه ترتیبی انجام دهید. سپس آنقدر بر انجام دادنش مداومت داشته باشید که به عادت تبدیل شده و دیگر به طور خودکار آن کارها را انجام دهید. قبل از این که هفته ی جدید را شروع کنید این سوال ها را از خود بپرسید:

هفته گذشته چه کارهایی را به پایان رساندم؟ چه کارهایی باید انجام دهم که هفته ی موفقیت آمیزی داشته باشم؟ چه کارهای روتینی را انجام می دهم که به موفقیتم ضربه می زند؟ این هفته با چه کسی باید صحبت کنم که بتواند در پیشرفت کسب و کارم به من کمک کند؟

استراتژی هایی که به کار می برید باید آنقدر موثر باشند که باعث ساختن آینده ی شما شوند.

  • کنترل روز

«نحوه ی گذراندن روز نشان دهنده ی شخصی است که در آینده خواهید شد.»

روزتان را عالی شروع کنید. بر روی کاری که باید انجام دهید تمرکز کرده تا بهتر عمل کنید. مسئله ی مهم تعداد ساعاتی نیست که کار می کنید بلکه کیفیت آن است. زندگی خود را تحت کنترل داشته باشید و اجازه ندهید دیگران زندگی شما را کنترل کنند. اگر نقشه ای برای کنترل حواس پرتی ها نداشته باشید، همیشه نقشه های تان خراب می شوند.

  • تمرین مداوم

هرچه تمرین تان بیشتر باشد، بهتر می شوید. بسکتبالیست های حرفه ای با اینکه پرتاب های آزاد خیلی خوبی دارند اما هر روز تمرین می کنند تا این ویژگی خود را از دست ندهند.

تمرین مداوم باعث می شود نهایتا کار را به طور ناخودآگاه به شکل عالی انجام دهید. این جریان در مورد بهره وری نیز صدق می کند. کاری را که باعث پیشرفت تان می شود را هر روز انجام دهید تا به درخشان ترین نتایج برسید.

  • هدفمندی

راهنمای شما، هدف تان است نه شرایط و احساسات کنونی تان. اهدافی را برای خود تعیین کنید که باعث الهام بخشی شما شوند زیرا کارهایی که بی هدف باشند تنها پول و زمان تان را هدر می دهند.

کاغذی را بردارید و در بالای آن جمله ای درباره ی هدف تان برای سال جدید بنویسید. سپس 5 هدف کوچک را برای آن تعیین کنید و در زیر آن بنویسید و در کنار آن مهم ترین دلایل تان را برای هر کدم با جزئیات یادداشت کنید. بهتر این است که کارهایی که نباید انجام دهید را نیز یادداشت کنید.

به یاد داشته باشید محیط پیرامون تان باید مطابق سبکی باشد که به اهداف تان کمک کند نه اینکه دیگران را راضی یا خوشحال کند.

مطالب مرتبط

چگونه در هر شرایطی خلاق بمانیم؟

خلاقیت همیشه یک مزیت برای کارکنان بوده اما امروزه بیش از هر زمان دیگری به آن اهمیت داده می شود. با تکیه بر این ویژگی می توان از سد مسائل پیچیده عبور کرد، راه حل های جدیدی آفرید و در نهایت به خلق ارزش کمک کرد.با این حال کمبود نیرو، رقابت با شرکت های دیگر... ادامه مطلب

بیل گیتس: با پیروی از یک قانون ساده به موفقیت رسیدم

«بیل گیتس»، هم بنیانگذار مایکروسافت پس از سال ها به دبیرستانی که در آن تحصیل کرده بود بازگشت و به مناسبت 100 سالگی تاسیس آن، سخنانی در مورد محول کردن کارها به دیگران و تاثیر آن در موفقیت کسب و کارها ایراد کرد.او خطاب به دانش آموزان با اشاره به اینکه برای موفقیت فردی به... ادامه مطلب

فرمول استیو جابز برای دستیابی به آنچه در زندگی می خواهید

بسیاری افراد استیو جابز را فردی فوق العاده باهوش می دانند اما او برای دستیابی به اهدافش چند تکنیک ساده را دنبال می کرد که هر کسی می تواند آنها را اجرا کند.جابز برای آنکه اپل و پیکسار را سر پا نگه دارد با چالش های زیادی روبرو بود و برای آنکه حقیقت خود را... ادامه مطلب

۱۰ نقل قول الهام بخش از سر الکس فرگوسن درباره رهبری

الکس فرگوسن شاید یک میلیونر ۲۰ ساله ساکن سیلیکون ولی نباشد اما به حق طی ۲۵ سال مربیگری خود موفقیت‌های بسیاری کسب کرده که می‌توان آنها را ثمره یکی از مهترین ویژگی‌های وی به حساب آرود؛ مدیریت کارکنان.تصور کنید قرار است رختنکنی پر از بازیکنان جوان، با انگیزه یا کم سن و سال را در... ادامه مطلب

منتخب تد: چطور صحبت کنیم تا دیگران به ما گوش دهند [تماشا کنید]

«جولیان ترژر» متخصص حوزه صدا و مدیر شرکت «آزانس صدا» است؛ شرکتی که در سطح بین المللی به کسب و کارها، اداره ها، خرده فروشی ها، فرودگاه ها و ... در طراحی صدا در محیط فیزیکی و ارتباطات کمک می کند. در یک ویدیوی پر بازدید سخنزانی تد، ترژر با مثال های متعدد به این... ادامه مطلب

۱۰ نقل قول الهام بخش از بیل گیتس درباره موفقیت

ویلیام هنری گیتس سوم که به بیل گیتس معروف شده، یکی از شناخته شده‌ترین کارآفرینان بخش تکنولوژی محسوب می شود و تمامی مردم جهان با شنیدن نام کامپیوتر یا ویندوز به یاد نام و ظاهر وی می افتند.این کار آفرین مشهور در سیاتل واشنگتن متولد شد به تدریج از سن 13 سالگی به مقوله برنامه نویسی... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟