چگونه کارهای خود را با نتایجی درخشان به پایان برسانیم؟

تا به حال به افراد بسیار موفقی که در تلویزیون نشان داده می شوند دقت کرده اید؟ آیا آنها همیشه در این راحتی و آرامش بوده اند؟ خیر. آنها سال ها سخت کار کرده و بیشتر از شانس به تلاش، هدف و علم اعتقاد داشتند. صرف نظر از هر کاری که می کنید، کلید حیاتی دست یابی به نتایج برجسته، بهره وری بالاست.

برای بهره وری تعاریف زیادی گفته شده است. اما محبوب ترین آنها از این قرار است: استفاده از زمان، انرژی، هوش، منابع و فرصت ها برای رسیدن به اهداف. از آنجایی که بهره وری رابطه ی مستقیمی با دست یابی به اهداف دارد، در زیر چند راه رسیدن به بهره وری بالا آورده شده است.

  • سادگی

به عنوان یک کارآفرین باید از پیچیدگی ها پرهیز کنید و تا می توانید بر کارهایی متمرکز شوید که اثر شگرفی بر بهره وری تان می گذارند. با این کار بعد از مدتی متوجه تغییر نگرش تان به امور شده و انگیزه ی بیشتری برای ادامه ی کار پیدا خواهید کرد. سعی نکنید که 50 مهارت را کسب کنید. تنها به مهارت هایی اکتفا کنید که در کارتان اثرگذار است.

  • برنامه ریزی

برای بهره وری بیشتر باید در ابتدا تصمیم بگیرید چه کارهایی را به چه ترتیبی انجام دهید. سپس آنقدر بر انجام دادنش مداومت داشته باشید که به عادت تبدیل شده و دیگر به طور خودکار آن کارها را انجام دهید. قبل از این که هفته ی جدید را شروع کنید این سوال ها را از خود بپرسید:

هفته گذشته چه کارهایی را به پایان رساندم؟ چه کارهایی باید انجام دهم که هفته ی موفقیت آمیزی داشته باشم؟ چه کارهای روتینی را انجام می دهم که به موفقیتم ضربه می زند؟ این هفته با چه کسی باید صحبت کنم که بتواند در پیشرفت کسب و کارم به من کمک کند؟

استراتژی هایی که به کار می برید باید آنقدر موثر باشند که باعث ساختن آینده ی شما شوند.

  • کنترل روز

«نحوه ی گذراندن روز نشان دهنده ی شخصی است که در آینده خواهید شد.»

روزتان را عالی شروع کنید. بر روی کاری که باید انجام دهید تمرکز کرده تا بهتر عمل کنید. مسئله ی مهم تعداد ساعاتی نیست که کار می کنید بلکه کیفیت آن است. زندگی خود را تحت کنترل داشته باشید و اجازه ندهید دیگران زندگی شما را کنترل کنند. اگر نقشه ای برای کنترل حواس پرتی ها نداشته باشید، همیشه نقشه های تان خراب می شوند.

  • تمرین مداوم

هرچه تمرین تان بیشتر باشد، بهتر می شوید. بسکتبالیست های حرفه ای با اینکه پرتاب های آزاد خیلی خوبی دارند اما هر روز تمرین می کنند تا این ویژگی خود را از دست ندهند.

تمرین مداوم باعث می شود نهایتا کار را به طور ناخودآگاه به شکل عالی انجام دهید. این جریان در مورد بهره وری نیز صدق می کند. کاری را که باعث پیشرفت تان می شود را هر روز انجام دهید تا به درخشان ترین نتایج برسید.

  • هدفمندی

راهنمای شما، هدف تان است نه شرایط و احساسات کنونی تان. اهدافی را برای خود تعیین کنید که باعث الهام بخشی شما شوند زیرا کارهایی که بی هدف باشند تنها پول و زمان تان را هدر می دهند.

کاغذی را بردارید و در بالای آن جمله ای درباره ی هدف تان برای سال جدید بنویسید. سپس 5 هدف کوچک را برای آن تعیین کنید و در زیر آن بنویسید و در کنار آن مهم ترین دلایل تان را برای هر کدم با جزئیات یادداشت کنید. بهتر این است که کارهایی که نباید انجام دهید را نیز یادداشت کنید.

به یاد داشته باشید محیط پیرامون تان باید مطابق سبکی باشد که به اهداف تان کمک کند نه اینکه دیگران را راضی یا خوشحال کند.

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

چطور در شرایط سخت از نظر ذهنی قوی بمانیم؟

از بالا رفتن قیمت دلار گرفته تا انفجار بیروت و گران شدن کالاها این روزها همه ما در معرض هزاران خبر ناخوشایند قرار گفته‌ایم که فشار روانی شدیدی را با خود به همراه می‌آورد. اگر عادت به مرور اخبار در رسانه‌های مختلف داشته باشید، این اثر منفی به مراتب بیشتر هم خواهید شد. از سوی... ادامه مطلب

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد کاریزما ارتباط چندانی به ظاهر افراد نداشته و نتیجه مجموعه‌ای از رفتارهاست که با یادگیری آنها می‌توان به شخصیتی دست یافت که به محض ورود به هر جمعی دیگران را تحت تاثیر قرار دهد. افراد کاریزماتیک به اطرافیان انرژی بخشیده و به آنها انگیزه حرکت به رو جلو می‌دهند. اگر... ادامه مطلب

تیم کوک چگونه فرهنگ سازمانی اپل را متحول کرد؟

رسیدن به رتبه‌های برتر در هیچ زمینه‌ای ساده اما ایستادن بر رتبه اول برترین شرکت‌های تکنولوژی دنیا کار بسیار دشواری است که «تیم کوک» به خوبی از پس آن برآمده است.او با رهبری محتاطانه، تاکتیکی و مبتنی بر همکاری توانسته طی چند سال اپل را به ارزشمندترین شرکت دنیا بدل کند.پس از درگذشت «استیو جابز»... ادامه مطلب

بهره هوشی یا تطبیق‌پذیری، کدام‌یک برای پیشرفت شغلی مهم‌تر است؟

در گذشته‌های نه‌چندان دور، اگر می‌خواستید توانایی یک فرد در بالا رفتن از نردبان‌های ترقی در حوزه کاری را بسنجید، از او می‌خواستید که یک تست آی‌کیو (بهره هوشی) پشت سر بگذارد. برای سالیان متمادی، این ذهنیت وجود داشت که تست آی‌کیو -که حافظه، تفکر تحلیلی و توانایی‌های ریاضیاتی را می‌سنجد- بهترین راه برای پیش‌بینی... ادامه مطلب

چطور در محیط کار شخصیتی دوست‌داشتنی داشته باشیم؟

ما موجوداتی اجتماعی هستیم و طبیعی است که دوست داشته شدن از سوی دیگران برایمان خوشایند باشد. البته این بدان معنی نیست که برای رضایت بقیه حاضر به انجام هر کاری باشیم یا اجازه دهیم بقیه از ما سوءاستفاده کنند. وجود کاراکترهای مختلف در محل کار و روابط کاری بین افراد، دوست داشته شدن از... ادامه مطلب

با اصول یک استعفای حرفه‌ای آشنا شوید

برخی تصور می‌کنند در زمان استعفا از شرکت یا سازمان باید تمام خشم فرو خورده خود در سال‌های گذشته را خالی کنند، باوری فوق العاده خطرناک و اشتباه که می‌تواند تا سال‌های سال اثرات مخربی روی حرفه و اعتبار شغلی آنها داشته باشد.استعفا می‌تواند دلایل مختلفی مثل نارضایتی از میزان دستمزد تا آزمایش فرصت‌های جدید... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟