پرواز هرگونه پهپاد بر فراز تهران ممنوع شد؛ قرارگاه ثارالله تنها مرجع صدور مجوز

پرواز هرگونه پهپاد بر فراز تهران ممنوع شد؛ قرارگاه ثارالله تنها مرجع صدور مجوز

سردار سید علیرضا ربیعی، جانشین معاونت عملیات قرارگاه ثارالله تهران اعلام کرد پرواز کوادکوپترها و پهپادهای خصوصی بر فراز شهر تهران ممنوع است و صدور مجوز در این حوزه فقط بر عهده این قرارگاه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تأمین امنیت تهران بر عهده این قرارگاه است، افزود تعیین فضای امنیتی پایتخت نیز به عهده آنهاست و بنابراین جلوی پرواز این پرنده ها که مشکلات امنیتی و بعضاً مشکلات اجتماعی و روانی را در جامعه به وجود آورده اند، گرفته شده است.

سردار ربیعی گفت:

این پرنده ها توسط اتحادیه های مختلف وارد شده و به اشخاص فروخته می شوند. ما با آنهایی که بدون اخذ مجوز به پرواز درآمده برخورد کرده، در مواردی این وسیله ها را مصادره و یا حداقل از پرواز مجدد آنها جلوگیری به عمل آورده ایم.

جانشین معاون عملیات قرارگاه ثارالله می گوید اکثر پهپادهای کنونی به دوربین مجهز هستند و پرواز آنها بر فراز منازل مردم موجبات ناراحتی و شکایت را به وجود آورده، ضمن اینکه پرواز روی مراکز حساس و حیاتی، تهدیدات امنیتی را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه مجوز پرواز پهپاد و کوادکوپتر به اشخاص تعلق نمی گیرد، اضافه کرد:

چند کانال مشخص برای کسب مجوز وجود دارد. افرادی که فعالیت های فرهنگی انجام می دهند باید از طریق وزارت ارشاد یا صدا و سیما، و افرادی که قصد انجام فعالیت های ورزشی دارند باید از طریق وزارت ورزش اقدام کنند. سه یا چهار دستگاه دیگر نیز برای این کار مشخص شده.

سردار ربیعی خاطرنشان ساخت تمامی نهادها پس از مشخص کردن محدوده پروازی برای پرنده خود، می توانند اقدام به دریافت مجوز نمایند و تأکید کرد مجوزهای لازم فقط برای دستگاه های مربوطه و نه برای اشخاص صادر خواهد شد.

نظرات ۶۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato