کاهش ارزش سهام به دنبال بازداشت نایب رئیس سامسونگ

کاهش ارزش سهام به دنبال بازداشت نایب رئیس سامسونگ

کاهش ارزش سهام به دنبال بازداشت نایب رئیس سامسونگ

اخبار مربوط به بازداشت «لی جائه-یونگ»، نایب رئیس و نوه بنیانگذار سامسونگ، صبح امروز باعث ریزش ارزش سهام کمپانی کره ای شد. به نظر می رسد سرمایه گذاران از خلأ به وجود آمده در سکانداری سامسونگ راضی نبوده و واکنش مورد اشاره قابل پیش بینی بوده است.

گفتنی است ارزش سهام سامسونگ در سال جاری با رشدی ۵.۵ درصدی مواجه شده و پیش از آن در سال ۲۰۱۶ نیز افزایش شگفت انگیز ۴۳ درصدی را تجربه کرده بود. اما هم اکنون با باز شدن بورس اوراق بهادار در کره جنوبی، ارزش سهام سامسونگ طی چند ساعت با کاهش حدوداً یک درصدی رو به رو شده است.

«Jung Sang-jin» مدیر بورس در «مدیریت سرمایه گذاری کره» عنوان کرد که تغییرات به وجود آمده در سهام سامسونگ تنها به دلیل آثار احساسی منفی دستگیری آقای «لی» بوده و تغییری در سلامت تجارت شرکت کره ای صورت نگرفته است.

هنوز مشخص نیست که «لی جائه-یونگ» چه مدت تحت بازداشت قرار خواهد داشت اما به نظر می رسد که حضور یافتن او در دادگاه و اعلام نتیجه آن حدوداً ۱۸ ماه به طول خواهد انجامید، بنابراین امکان دارد نایب رئیس سامسونگ برای مدت زمانی طولانی در دفتر خود حضور نداشته باشد.

لازم به ذکر است اتهامات لی شامل اختلاس، رشوه دادن، شهادت دروغ، پنهان کردن درآمد حاصل از جرم و انتقال غیر قانونی دارایی ها به خارج از کشور است.

 

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل