معرفی سرویس «تپسل»؛ مجری تبلیغات هوشمند ویدیویی برای کسب و کارهای ایرانی

زمانی که معادلات تجاری جهان به پیچیدگی امروز نبود، کسب و کارها کوچک و محدود بودند و کمتر کسی به مسائلی مثل تبلیغات بها می داد، غربی ها ضرب المثل جالبی میان خود داشتند: "اگر صد دلار داری، 99 دلارش را برای تبلیغات هزینه کن و فقط 1 دلار را برای سرمایه گذاری کنار بگذار".

شاید گفتن این جمله با خنده و استهزای مردم آن زمان مواجه می شد، اما ما مردمان عصر حاضر به خوبی می دانیم که این ضرب المثل تا چه حد درست و هوشمندانه بوده است. این روزها بازار تجارت و کسب و کار به گونه ای شده که بدون داشتن تبلیغات «مداوم» و «موثر» هرگز به یک برند بزرگ تبدیل نمی شوید و اسم تان بر سر زبان ها باقی نمی ماند.

از میان هزاران روش گوناگون برای تبلیغات، یکی از موثرترین انواع آن ها تبلیغات ویدیویی هستند که می توانند پیام خود را با صدا و تصویر و به شکل ماندگار تری از تبلیغات متنی در اذهان مخاطبین حک بکنند.

malltina

«تپسل» که امروز معرفی می کنیم مجری این نوع از تبلیغات برای کسب و کارهاست؛ سرویسی که تیزرهای ویدیویی شما را در پر مخاطب ترین اپلیکیشن ها به معرض دید میلیون ها کاربر ایرانی می گذارد.

گردانندگان سرویس تپسل برای معرفی خدمات خود از اصطلاح «تبلیغات هوشمند» استفاده کرده اند، اما شاید برایتان سوال باشد که اینجا واژه «هوشمند» دقیقا به چه معنی است؟

راهکارهای متنوع تپسل برای اجرای تبلیغات هوشمند

اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم، واژه هوشمند یعنی این که شما صرفا بیننده این نوع تبلیغات نیستید، بلکه می توانید با آن ها «تعامل» داشته باشید و حتی با دیدن شان«جایزه» هم بگیرید.

تپسل تبلیغاتش را در موبایل و از طریق اپ هایی که هر روز با آن‌ ها سر و کار داریم ارائه می‌ کند. به عنوان مثال، اگر کاربری در یکی از اپلیکیشن‌ های پر مخاطب ایرانی تمایل به انجام کاری داشته باشد که نیازمند پرداخت درون برنامه ای است، می‌تواند بخشی از هزینه‌ اش را با شرکت کردن در یک تبلیغ پرداخت کند.

به عنوان مثال یک ویدئو را از ابتدا تا انتها ببیند، کانال تلگرامی را دنبال کند یا یک بازی کوچک تبلیغاتی مربوط به محصولی تجاری را انجام بدهد. بنابراین با این روش روی کاربر هیچ فشاری برای دیدن تبلیغات نیست، با علاقه و به انتخاب خودش آن ها را می‌ بیند و هر زمان که منصرف شد می‌تواند به هر کدام پایان بدهد.

از سوی دیگر تپسل فقط به ازای تبلیغ‌ های به پایان رسیده از آگهی دهنده هزینه می گیرد، پس کاربر سرویس هم از این سیستم با رضایت استفاده خواهد کرد. حالا که کمی با روش کار تپسل آشنا شدید، بگذارید کمی به خود سرویس و امکاناتی که در کنترل پنل ارائه کرده بپردازیم.

نمایی از پنل کاربری تپسل

با ثبت نام در تپسل، وارد یک پنل ساده کاربری می شوید. اینجا می توانید کمپین های تبلیغاتی تان را به سیستم بشناسانید، ناشرین تبلیغات (که همان اپلیکیشن های پر مخاطب باشند) را مشخص کنید و میزان درآمدی که از قبل این تبلیغات داشته اید را روی نمودار ببینید.

مثلا برای کمپین ها، تپسل به شما می گوید که روزانه چند تومان صرف تبلیغات کرده اید و به ازای آن چقدر بازدید بدست آورده اید. بدین صورت که تعداد دفعات Play شدن تبلیغ و حتی دفعات کامل و تا انتها دیده شدن آن را به صورت آماری و روی نمودار برایتان به نمایش در می آورد.

این نمودارها حاوی اطلاعات ارزشمندی هستند تا با تحلیل آن ها بتوانید موفق بودن یا نبودن استراتژی های تبلیغاتی تان را بسنجید. در خصوص بخش اپلیکیشن ها هم شرایط نسبتا مشابهی حکم فرماست و با آمار و ارقامی مثل بخش کمپین ها روبرو می شوید.

نموداری که میزان درآمد حاصله از تبلیغات را نشان می دهد

طبیعتا برای شناساندن اپلیکیشنی در تپسل باید خودتان مالک آن باشید. البته اگر اپلیکیشن تان خیلی پرمخاطب نیست، می توانید صرفا به عنوان یک «تبلیغ دهنده» با تیم تپسل تماس بگیرید و ویدیوهایتان را برای نمایش در اپ های پر مخاطب به آن ها بسپارید. ارائه‌ ی مشاوره رایگان، امکان تبلیغات هدفمند و استفاده از eCPM از جمله خدمات خوب تپسل برای رشد کسب‌ و کار شما هستند.

تپسل حتی هوای توسعه دهندگان را هم داشته و SDK (کیت توسعه) خود را به رایگان در اختیارشان قرار می دهد. اگر دستی بر آتش برنامه نویسی داشته باشید، به لطف این SDK می توانید تنظیمات دلخواه تان را روی نحوه به نمایش درآمدن تبلیغات پیاده سازی کنید. یقینا تسلط بیشتر بر چینش و ارائه تبلیغات می تواند درآمد بیشتری از آن ها را برایتان به ارمغان بیاورد.

قابلیت های ارائه شده در SDK تپسل شامل چیزهایی هستند که می توانند تبلیغات را به نحو بهتری در اپلیکیشن ها به نمایش درآورند. مثلا شاید دوست داشته باشید که در اپلیکیشن تان از «تبلیغات بینابینی» استفاده کنید، یعنی کاربر وسط انجام کاری با آن مواجه شود.

مدل دیگری از تبلیغات هم هست که «تبلیغات پیش نمایشی» نام دارد، مثل آگهی های ویدیویی که پیش از تماشای کلیپ های یوتوب می بینیم. محل نمایش این موارد را می توانید با قابلیت «تبلیغ گاه» (Zone) مدیریت کنید، که در واقع جایگاه‌ های هدفمند نمایش تبلیغات به کاربران هستند. سیستم «شروع سریع ویدیو» و «تحلیل داده های نمایش تبلیغات» هم از قابلیت های خوب دیگر تپسل به شمار می روند.

تمامی این موضوعات را می توانید در SDK سرویس مدیریت کنید. با این حال انتقاداتی هم به شیوه کار فعلی تپسل وارد هستند.

معرفی مختصر دو حالت تبلیغات پیش نمایشی و بینابینی

به نظر می رسد که در شرایط فعلی تنها استارتاپ هایی که می توانند از همکاری با تپسل سود کافی ببرند، استارتاپ های بزرگ هستند که هم تیم فنی زبردستی برای پیاده سازی ایده ها در SDK را دارند و هم اپلیکیشن شان به پتانسیل بالایی برای گرفتن تبلیغات هوشمند رسیده است. اما این موضوع خیلی در مورد تبلیغ دهندگان صادق نیست.

تبلیغ دهندگان ناچارند که برای ارائه تبلیغات و هماهنگی های لازم حتما با پشتیبانی تپسل تماس بگیرند. عجیب است که تپسل هنوز نرخ مشخص و ثابتی برای هزینه این تبلیغات مشخص نکرده، بنابراین تا پیش از تماس با پشتیبانی نمی دانید که هزینه نهایی تان چقدر می شود، قرار است در چه اپلیکیشنی آگهی بدهید و خروجی تان به چه صورت خواهد بود.

حتی در کل وبسایت تپسل مثال تصویری و روشنی از چگونگی پیاده سازی تبلیغات در اپلیکیشن های مشهور را نمی بینید. این مسائل باعث شده که اوضاع برای تبلیغ دهندگان در تپسل کمی ابهام برانگیز شود.

بنابراین شاید بهتر باشد که تیم تپسل همانقدر که به امکانات ناشرین تبلیغات (اپلیکیشن های میزبان) بها داده اند، تبلیغ دهندگان را نیز از ابهام درآورند. بدین شکل که کلیپ های آموزشی بیشتری برای آنان بسازند، چارچوب مشخصی برای هزینه ها تعریف کرده و همه کارها را به تماس با پشتیبانی واگذار نکنند.

ولی در مجموع و با در نظر گرفتن این مشکلات هم می توان عملکرد تپسل را خوب و قابل قبول توصیف کرد. به عقیده ما بهترین ویژگی تبلیغات تپسل این است که آزاردهنده و مزاحم نیستند، بلکه شاید از طریق اهدای جایزه و سرگرمی کاری بکنند که به جای بستن آن ها مشتاقانه و با کمال میل به تماشای شان بنشینید.

مطمئنا تبلیغاتی که تماشای آن ها (یا حتی شرکت در آن ها) به اختیار خود مخاطب سپرده شده خیلی بیشتر از پاپ آپ های آزاردهنده در ذهن مخاطب باقی می مانند و تأثیر مثبت خود را می گذارند. بنابراین اگر کسب و کاری دارید و دلتان می خواهد که کمپین تبلیغاتی موثری برای آن داشته باشید، احتمالا تپسل با خدمات خوبش بتواند شما را به این هدف برساند.

برای شروع استفاده از تپسل می توانید به وبسایت این سرویس مراجعه کنید. در انتها برای آشنایی بیشتر با خدمات تپسل از شما دعوت می کنیم به تماشای این ویدیوی کوتاه بنشینید:

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

مروری بر گزارش سال ۹۸ تپسل: درآمد ناشران ۵۵۶ درصد رشد کرد

پلتفرم تبلیغات آنلاین تپسل، گزارش سالانه خود را منتشر کرد که بر اساس آن ناشرین تبلیغات بیش از ۵۵۶ درصد رشد درآمد نسبت به سال ۹۷ کسب کرده‌اند. در این گزارش همچنین اعلام شده که تعداد Impression‌ تبلیغات در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ با رشد بسیار چشمگیری همراه بوده و این رقم به طور... ادامه مطلب

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از شبکه هوشمند تبلیغات دیجیتال تپسل بازدید کرد

«سورنا ستاری»، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، از تپسل بازدید کرد و با واحد‌های مختلف این شبکه‌ی تبلیغاتی، نوع کسب‌وکار آن و میزان اشتغال‌زایی ایجاد شده توسط آن، آشنا شد.به گزارش دیجیاتو، «سبحان فروغی»، مدیرعامل تپسل در جریان این بازدید اعلام کرد که اکنون بیشتر از ۳۰ هزار اپلیکیشن، وب‌سایت، استودیو و رسانه با... ادامه مطلب

مدیر ارشد عملیاتی تپسل: همکاری ما با کافه بازار در دیجیتال مارکتینگ ایران بی‌سابقه است

بیشتر از ۵۰ درصد نصب اپلیکیشن‌ها در کافه بازار از طریق جستجو انجام می‌شود. این خبری بود که «امین امیرشریفی»، مدیرعامل کافه بازار در رویداد «تبلیغات در جستجو» اعلام کرد. او با همین آمار، از اهمیت و پتانسیل بسیار بالای قابلیت جدید تبلیغات در جستجو برای توسعه‌دهندگان گفت. اما خبر مهم دیگری که مدیرعامل کافه... ادامه مطلب

مدیر ارشد عملیاتی تپسل از ۲۰ میلیارد مزایده تبلیغاتی برای فضای آنلاین در روز خبر داد

«سعید صادقی» مدیر ارشد عملیاتی «شبکه هوشمند تبلیغاتی تپسل» در موبایل سامیت ایران در خصوص تکنولوژی تبلیغات (adtech) و ساختار نمایش یک تبلیغ از تبلیغ‌دهنده تا رسانه در فضای آنلاین، سخنرانی کرد و نقش مهم اکس‌چنج‌ها در مزایده‌های تبلغاتی و همچنین فرق میان شبکه تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی را توضیح داد.صادقی توضیح داد که تبلیغ به معنای... ادامه مطلب

رشد درآمد اپلیکیشن‌های ایرانی؛ تبلیغات در رقابت با Premium و Freemium

روند درآمدزایی از اپلیکیشن‌ و بازی‌های موبایلی در ایران، طی سال اخیر دست‌خوش تغییرات بزرگی شده است. «سعید صادقی»، قائم مقام مدیرعامل شرکت «تپسل» در گفتگو با دیجیاتو اعلام می‌کند که در سال ۹۷، مبلغ پرداختی به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ایرانی تقریباً برابر با رقمی بوده است که به صورت مستقیم از روش‌های دیگر... ادامه مطلب

تبلیغات هوشمند برای موبایل؛ «تپسل» چگونه کار می‌کند؟

تپسل یک شبکه هوشمند تبلیغاتی است که تمامی خدمات حوزه دیجیتال را با تمرکز بر موبایل انجام می‌دهد. این خدمات از جنس تبلیغات، پرمخاطب کردن محتوا، جذب کاربر، درآمدزایی از طریق نمایش تبلیغات و مخاطب‌سازی در شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوا هستند. به گفته مدیران این مجموعه، امروز بیشتر از ۲۵ هزار اپلیکیشن و وب‌سایت... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟