اعمال محدودیت هایی بر پرداختی های سامسونگ پس از دستگیری رهبر این کمپانی

اعمال محدودیت هایی بر پرداختی های سامسونگ پس از دستگیری رهبر این کمپانی

پس از بازداشت نایب رییس سامسونگ الکترونیکس، لی جائه-یونگ، امروز این کمپانی کره ای خبر از اعمال محدودیت هایی بر مبالغ اهدایی یا حمایت مالی از اشخاص ثالث داده است.

برای دستیابی به این مهم، سامسونگ تدابیر مختلفی را در نظر خواهد گرفت. هر گونه پرداخت مالی بالاتر از میلیارد وون (معادل ۸۸۲,۴۶۰ دلار) از سوی کمیته ای متشکل از «مدیران مستقل» بررسی شده و سپس به صورت عمومی اعلام می شود. تا پیش از این، تنها پرداختی هایی بالاتر از ۶۸۰ میلیارد وون (معادل ۶۰۰,۷۷۳,۲۰۰ دلار) یا بیشتر از سوی چنین کمیته ای مورد بررسی قرار می گرفتند.

این حرکت از سوی سامسونگ چندان جای تعجب ندارد. مطمئناً پس از چنین رسوایی مالی بزرگی، کره ای ها می خواهند با اعمال تدابیری از این دست، اعتبار خود را حفظ کرده و مجدداً قادر به جلب اعتماد مشتریان باشند.

در مقام توضیح باید گفت لی جائه-یونگ، پسر مدیرعامل سامسونگ الکترونیکس است که البته به خاطر بیماری قلبی پدرش از سال ۲۰۱۴، رهبری کمپانی را عهده دار بوده. وی پس از به دست گرفتن مدیریت، مبلغی در حدود ۳۶ میلیون دلار از زیرشاخه های سامسونگ را به عنوان رشوه در اختیار دو بنیاد وابسته به دستیار رییس جمهور سابق کره، چوی سون-سیل قرار داده بود.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato