سامسونگ فناوری 5G را در لندن آزمایش می کند

سامسونگ فناوری 5G را در لندن آزمایش می کند

سامسونگ الکترونیکس اخیراً اعلام کرده که پس از آزمایش های انجام شده در کره جنوبی، چین و ژاپن، قصد دارد اولین تست های نسل پنجم ارتباطات مخابراتی در انگلستان را آغاز کند. بر همین اساس کره ای ها با همکاری «آرکیوا» (Arqiva) که بیشتر به دلیل برودکستینگ رادیویی DAB شناخته می شود، آزمایش ها و بررسی های خود را انجام خواهند داد. گفتنی است «آرکیوا» مجوزهای لازم برای استفاده از طیف ۲۸GHz در سرتاسر انگلستان را داراست و میزبان تعدادی از ایستگاه های ۵G سامسونگ است.

«Simon Beresford-Wylie» مدیر عامل اجرایی «آرکیوا» عنوان کرده است که «همکاری ما با سامسونگ پتانسیل بسیار بالای ۵G را به عنوان جایگزینی برای فیبرهای نوری جهت ارائه ارتباطات اینترنتی فوق سریع به خانه ها و سازمان ها به نمایش خواهد گذاشت.» او همچنین وعده «سرعت ۱Gbps و کاهش چشمگیر تأخیر را در کنار قابلیت اطمینان بسیار بالا برای کاربردهای حساس» را داد.

گفتنی است سامسونگ اذعان داشته که پیشتر با ورایزن برای ارائه فناروی ۵G در آمریکا همکاری کرده است و کاربران می توانند از ماه آوریل در برخی از ایالت ها از آن به صورت آزمایشی استفاده کنند.

لازم به ذکر است سخنگویان ورایزن نیز بیان کرده اند که نسل پنجم ارتباطات مخابراتی آنها توانایی پشتیبانی از استریمینگ ۴K به وسیله تجهیزات وایرلس ثابت را داشته و در تست ها به سرعتی بیش از ۱ گیگابیت بر ثانیه دست یافته است.

ناگفته نماند سامسونگ سرمایه گذاری عظیمی را در بخش ۵G انجام داده و تعدادی پتنت نیز در این زمینه به ثبت رسانده است. همانطور که پیش از این در دیجیاتو خواندید کره ای ها آمادگی خود برای تولید چیپ جدید RFIC خود را اعلام کرده اند که قدم بزرگی در راستای تجاری سازی فناوری نسل پنجم مخابراتی است.

 

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato