ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

چه شباهت هایی میان کارآفرینی و چتر بازی وجود دارد؟

به نظر خیلی از مردم پریدن از هواپیما و اعتماد به یک چتر جذاب نیست، در مقابل گروهی هستند که نمی توانند خود را در مقابل کار هیجان انگیزی مانند چتربازی کنترل کنند و بی ...

لیلا حیدری
نوشته شده توسط لیلا حیدری | ۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۰

به نظر خیلی از مردم پریدن از هواپیما و اعتماد به یک چتر جذاب نیست، در مقابل گروهی هستند که نمی توانند خود را در مقابل کار هیجان انگیزی مانند چتربازی کنترل کنند و بی صبرانه منتظر فرصتی هستند که بتوانند از هواپیما بیرون بپرند.

کارآفرینی مانند چتربازی کاری ناشناخته و پر از مجهولات است. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از این تشابهات را مرور کنیم.

  • بدون چتر پریدن

زمانی که از هواپیما می پرید همه ی اتفاقاتی که در پیش روی شماست غیر قابل پیش بینی هستند. کارآفرینی از این جهت که یک کارآفرین تنها به خود اتکا کرده و کسب و کاری را به راه می اندازد مانند چتربازی است و اصلا قابل پیش بینی نیست.

  • با ترس تان روبه شدن

برخی چتربازی را هیجان انگیزترین کاری می دانند که در زندگی شان انجام داده اند. برخی نیز برای اینکه با ترس شان روبه رو شوند این کار را می کنند.

به یاد بسپارید تا زمانی که کاری را انجام نداده باشید از توانایی های خود آگاه نمی شوید. همیشه عاملی هست که شما را از انجام دادن کاری که قابل پیش بینی نیست می ترساند اما آن سوی ریسک، موفقیت وجود دارد. کارآفرینی از آن جهت که شما با ترس تان روبه رو می شوید مشابه چتربازی است.

  • از مجهولات نترسیدن

اصل موضوع کارآفرینی و چتربازی شیرجه زدن در دنیای مجهولات است. هر دو شما را از رکود زندگی در می آورند و وارد دنیایی می کنند که هر مجهول آن مغز را به چالش کشیده و شما را ورزیده تر از قبل می کند.

  • ریسک کردن

در چتربازی بزرگ ترین ریسک این است که بدون وسیله و با دست خالی از بالا به پایین بپرید، اما وقتی پای تان زمین را احساس می کند با خود می گویید ارزشش را داشت. در کارآفرینی ریسک های زیادی باید بکنید ولی این ریسک ها به شما در پیش رفتن کمک می کند. از طرف دیگر چتربازی به شما می آموزد که ریسک کردن اصلا اشکالی ندارد.

  • انجام کاری که هر کسی نمی تواند

مانند کارآفرینی، چتربازی نیز کاری نیست که هرکسی جرات امتحان کردن آن را داشته باشد. اما با چتربازی به خود می آموزید که باید با محهولات زندگی کنار آمد و پیش رفت. یک کارآفرین با علاقه به جنگ با مجهولات می رود و با ترس هایش روبه رو می شود.

  • زندگی را با همه ی جوانبش تجربه کردن

چتربازی دری را به روی شما باز می کند که همیشه بسته بوده است. یاد می گیرید که به توانایی های تان اتکا و آنها را باور کنید. ریسک کرده و برنده شوید.

  • جشن گرفتن

در آخر بخاطر انجام دادن کاری که هیچ وقت در تصور تان گنجانده نمی شد باید جشن بگیرید. و این دقیقا مانند کارآفرینی است. شما برای ایمان داشتن، ریسک کردن و موفق شدن باید جشن بگیرید.

 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی