۱۰ نکته ای که کاربران آیفون ۷ باید از آن خبر داشته باشند

۱۰ نکته ای که کاربران آیفون ۷ باید از آن خبر داشته باشند

بسیاری از ما گجت های متفاوتی داریم که به طور روزمره از آن ها استفاده می کنیم و سعی داریم به وسیله شان کمی زندگی امروزی را ساده تر کنیم. یکی از گجت هایی که این روزها در دستان هر فردی دیده می شود تلفن های هوشمند است. اما سوال پیش می آید که آیا ما از تمامی امکاناتی که در تلفن های هوشمندمان وجود دارند با خبر هستیم یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، ویژگی های بسیاری در تلفن های هوشمند امروزی جای گرفته اند که ممکن است برخی از کاربران حتی از آن ها خبر هم نداشته باشند. آیفون ها هم از این قضیه مستثنی نیستند و دور از ذهن نیست که تعدادی از ویژگی های این تلفن های هوشمند از دید کاربرانش پنهان مانده باشند.

در کنار این موضوع، جدیدترین تلفن هوشمند شرکت اپل یا همان آیفون ۷ نیز این روزها بسیار پر طرفدار شده و روز به روز بر کاربرانش افزوده می شود. به همین منظور کاربران این تلفن هوشمند را مورد هدف مقاله قرار داده ایم و قصد داریم به ۱۰ نکته ای اشاره کنیم که هر دارنده آیفون ۷، باید از آن ها خبر داشته باشد.

نمایشگری هوشمندتر از گذشته

در گذشته تمامی کاربران آیفون ها مجبور بودند برای روشن شدن نمایشگر تلفن هوشمندشان از کلید هوم استفاده کنند. با این حال گزینه Raise to Wake به تنظیمات آیفون ها اضافه شده که به وسیله آن می توانید تنها با بلند کردن موبایل خود به نمایشگر دسترسی پیدا کنید. برای فعال کردن این ویژگی کافیست با ورود به تنظیمات، گزینه Display & Brightness را انتخاب کنید و از آن جا ویژگی Raise to Wake را فعال نمایید.

لاک اسکرین خود را محدود کنید

لاک اسکرین تلفن آیفون ها می تواند اطلاعات بسیاری را به نمایش درآورد. این امر ممکن است گاهی اوقات آزار دهنده باشد و صفحه قفل تلفن همراه شما را بسیار شلوغ بکند. خوشبختانه در تنظیمات آیفون ها ویژگی وجود دارد که می توانید به وسیله آن تعداد نوتیفکیشن هایی که روی لاک اسکرین به نمایش در می آیند را محدود و مدیریت کنید. برای انجام چنین کاری می بایست پس از ورود به تنظیمات، منو Touch ID & Passcode را انتخاب کنید. با وارد شدن به این منو لیستی از تمامی اطلاعاتی که در لاک اسکرین شما به نمایش در می آید، پیش روی تان ظاهر می شود که می توانید هر کدام را که می خواهید غیر فعال کنید.

با یک اشاره قفل آیفون خود را باز کنید

برای باز کردن قفل آیفون ها در گذشته، لازم بود که لاک اسکرین را مانند یک منو کشویی به سمت راست می کشیدید. اما در حال حاضر به تنظیمات آیفون ها گزینه Rest Finger to Open اضافه شده که به وسیله آن می توانید از طریق کلید هوم، قفل موبایل خود را باز کنید. برای دسترسی به این ویژگی کافیست پس از ورود به منو General در تنظیمات، گزینه Accessibility را انتخاب کنید. سپس به دنبال منو Home Button بگردید و از آن جا گزینه Rest Finger to Open را فعال کنید.

از لرزش بیش از حد کلید هوم جلوگیری کنید

جالب است بدانید که لرزش کلید هوم در آیفون ۷ قابل تنظیم است و می توانید با چند اشاره ساده میزان قدرت آن را تنظیم کنید. برای انجام این کار می توانید با ورود به منو Home Button که در بالا به آن اشاره شد، گزینه Choose your click را انتخاب کنید.

پنل کنترل سنتری که از چشمان شما پنهان است

مسلما تمامی کاربران آیفون می دانند که چطور به پنل کنترل سنتر دسترسی پیدا کنند. اما آیا می دانید که در پنل کنترل سنتر یک پنل مخفی دیگر هم وجود دارد؟ با ورود به کنترل سنتر می توانید با کشیدن صفحه آن به سمت چپ به این پنل مخفی دسترسی پیدا کنید که تنظیماتی برای پخش موسیقی در اختیارتان قرار می دهد.

با استفاده از افکت ها پیام کوتاه بفرستید

iOS 10 ویژگی های بسیار زیادی را به اپ پیام رسان آیفون ها اضافه نمود و به طور کامل نحوه ارسال پیام کوتاه را دستخوش تغییرات اساسی کرد. یکی از ویژگی هایی که به پیام رسان آیفون ها اضافه شد، استفاده از افکت های مختلف هنگام ارسال پیام کوتاه بود. برای دسترسی به این افکت ها کافیست پس از تایپ کردن متن خود، دستتان را برای چند لحظه روی فلش آبی رنگ نگه دارید. پس از آن به منویی وارد می شوید که از طریق آن می توانید افکت های گوناگونی روی پیام های خود اعمال کنید و ظاهری زیباتر به آن ها ببخشید.

آخرین تنظیماتی که برای دوربین تان اعمال کرده اید را حفظ کنید

به طور پیش فرض با هر بار ورود به دوربین آیفون تان، اپلیکیشن دوربین به حالت استاندارد خود باز می گردد. اما اگر می خواهید تنظیماتی که خودتان برای عکس برداری اعمال کرده اید حفظ شود، می بایست در ابتدای راه آیفون خود را به iOS 10.2 به روزرسانی کنید. پس از آن می توانید با ورود به تنظیمات دستگاه و از منو Photos & Camera به Preserve Settings دسترسی پیدا کنید. با ورود به این بخش می توانید گزینه Camera Mode را فعال کنید تا از آن پس تنظیمات شخصی تان برای عکس برداری حفظ شود.

از دوربین دوگانه آنطور که دوست دارید استفاده کنید (مخصوص آیفون ۷ پلاس)

دوربین دوگانه آیفون ۷ پلاس، مسلما مهمترین ویژگی آیفون های جدید است. اما استفاده از این دوربین دوگانه هنگام فیلم برداری ممکن است کمی باعث لرزش در تصویر شود. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید با استفاده از تنظیمات دستگاه، موبایل خود را مجبور به استفاده از یک دوربین کنید. به همین منظور می بایست به منو Photos & Camera در تنظیمات وارد شوید و از آنجا گزینه Record Video را انتخاب کنید. با کمی دقت در این منو می توانید تنظیمات Lock Camera Lens را مشاهده کنید و با فعال کردن آن هنگام فیلم برداری تنها از یک دوربین آیفون ۷ پلاس استفاده نمایید.

با شیفت شب خوابی آسوده تر داشته باشید

شیفت شب یک ویژگی تازه است که به تلفن های هوشمند اپل اضافه شده و کاربران می توانند با استفاده از این ویژگی از اکسپوژر رنگ آبی بکاهند و خوابی آسوده تر داشته باشند. برای فعال کردن این ویژگی می توانید با ورود به منو Display & Brightness در تنظیمات دستگاه، گزینه Night Shift را فعال کنید. همچنین می توانید برای شروع کار این ویژگی تنظیمات شخصی خود را نیز اعمال کنید.

تنظیماتی برای بیدار شدن به موقع

یکی از کاربردی ترین اپ های تلفن های هوشمند، ساعت آن هاست که اگر وجود نداشت بسیاری ما مجبور بودیم از ساعت های پر سر و صدا برای بیدار شدن از خواب استفاده کنیم. جالب است بدانید که اپ ساعت آیفون ها اخیرا تغییراتی اساسی تر به خود گرفته و بسیار کاربردی تر شده است. می توانید با ورود به اپ ساعت، وارد تنظیمات Bedtime شوید و از آن جا میزان خوابی که به آن احتیاج دارید را انتخاب کنید.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato