ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ماریسا میر با بخشیدن پاداش سالانه اش به کارمندان، تقصیر هک های یاهو را گردن می گیرد

ماریسا میر، مدیرعامل یاهو اخیراً در صفحه شخصی خود در وب سایت Tumblr اعلام کرده که پاداش سالانه و سهام پاداش خود را به کارمندان این کمپانی اهدا خواهد کرد. میر با این حرکت، به ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۰

ماریسا میر، مدیرعامل یاهو اخیراً در صفحه شخصی خود در وب سایت Tumblr اعلام کرده که پاداش سالانه و سهام پاداش خود را به کارمندان این کمپانی اهدا خواهد کرد. میر با این حرکت، به صورت تلویحی تقصیر دو رخنه امنیتی بزرگ یاهو که سال گذشته اعلام شدند و اطلاعات شخصی بیش از 1.5 میلیارد کاربر را به خطر انداخته بودند را گردن می گیرد.

سال گذشته بود که یاهو خبر از دو رخنه امنیتی در سال های 2013 و 2014 داد؛ این هک های بزرگ، اطلاعاتی مانند نام ها، ایمیل آدرس ها، شماره های تلفن و رمزهای عبور کاربران را افشا کردند. اگرچه اطلاعات مالی کاربران در هیچ یک از این دو هک به بیرون درز نکرد، رخنه های امنیتی یاهو مایه شرمساری فراوان برای کمپانی بودند و در نهایت، روی خرید آن از سوی ورایزن تاثیر گذاشتند. در نتیجه این امر، ورایزن مبلغ پیشنهادی خود را تا 350 میلیون دلار نسبت به پیشنهادی 4.8 میلیارد دلاری ابتدایی کاهش داد.

از طرف دیگر، کمیته ای مستقل که مسئولیت بررسی هک های یاهو را برعهده داشته می گوید کمپانی مورد اشاره بازخورد مناسبی در قبال این هک ها نداشته اند. در گزارش این کمیته آمده که گرچه اقدامات امنیتی لازم برای پاسخ دهی به این حوادث صورت گرفته اما به نظر می رسد برخی از مدیران ارشد، به درستی شرایط را بررسی و مدیریت نکرده اند؛ به تبع همین امر، هک های یاهو به مراتب گسترده تر از آن چیزی بوده اند که باید می بودند.

بنابر گزارش سی ان ان، میر از زمانی آغاز فعالیت خود در یاهو طی سال 2012 میلادی، بالغ بر 162 میلیون دلار به عنوان حقوق و سهام پاداش دریافت کرده است. وی همچنین در صورت جدایی بعد از خرید یاهو از سوی ورایزن، 55 میلیون دلار دیگر نیز دریافت خواهد کرد؛ بنابراین می توان به طور قطع گفت که بخش اعظمی از این رقم حالا قرار است به دست کارمندان یاهو برسد که طی این سال ها، تحت تاثیر حرکات جنجال آفرین میر قرار گرفته اند.

شاید به خواندن این مطلب هم علاقه مند باشید:
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی